Deník začínajícího tradera – Úvod do kryptoměn – 1. týden

0

Jak jsem již včera avizoval, velká letní škola tradingu od Kryptomagazínu začíná. Nicméně se vším je třeba začít v rozumné míře. A proto dnes začneme pouze s úvodem do kryptoměn. Pokud jste v tomto sektoru noví, tak v tomto článku najdete všechny potřebné linky a odkazy na články, které vás naučí vše o kryptoměnách. Pokud se nacházíte už nějaký čas v kryptosvětě, tento článek vám poslouží k zopakování si všech základních konceptů. Vždyť jak se říká, opakování je matka moudrosti.

Vše o kryptoměnách v několika odkazech

Jednoznačně nejpodstatnějším zdrojem by pro vás měl být tento článek: Vše, co potřebujete vědět o kryptoměnách. Pro urychlení vám však pomůžu. Tady jsou prosím nejpodstatnější články o kryptoměnách:

V tomto kurzu se budeme často vyjadřovat o kryptoměnách jako Bitcoin, Ethereum nebo Ripple. Proto je třeba vědět i o nich to nejpodstatnější. Ty největší a nejpodstatnější kryptoměny (z hlediska obchodování, ale také vlivu na kryptoměnový trh) najdete zde:

Samozřejmě že by mohl seznam jít dál, avšak tyto kryptoměny jsou nejpodstatnější. V příštích týdnech se budeme spolu věnovat zejména těmto, avšak vyskytnout se v analýze mohou pochopitelně i jiné.

Proč to je ale podstatné?

Protože pokud chcete investovat, měli byste vědět, do čeho investujete. A to vždy! Špatná investice je totiž pouze ta, o které nic nevíte. Proto je potřeba, abyste kryptoměny znali. K tomu by vám měl sloužit i tento článek.

A i přesto, že se budeme učit společně zejména obchodovat, tak budeme obchodovat zejména kryptoměny (i když technická analýza se dá aplikovat i na jiná aktiva). Proto je třeba, abyste o kryptoměnách věděli minimálně základy. Samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Alespoň budete vždy vědět, do čeho investujete a jaká rizika jsou s tím spojená.

Závěr

Dnes je to trošku kratší část. Avšak informací je v jednotlivých článcích víc než dost. Pokud tedy můžete, určitě dbejte na to, abyste podrobně prošli všechny články. Pomůže nám to hlavně v budoucnosti, když budeme posuzovat kryptoměny podle tržní kapitalizace, vybírat vhodnou investici pro každého individuálně nebo třeba řešit volatilitu daných kryptoměn.

Pokud byste měli jakékoli dotazy nebo nejasnosti, klidně napište sem nebo do komentářů na Facebooku. Až skutečně začneme s tradingem a základy obchodování, bude třeba mít vybudované pevné základy o kryptoměnách.

Rádi bychom vás pozvali na náš nový web K-mag.cz, kde naleznete spoustu novinek, zajímavostí a kvalitních článků ze světa kryptoměn. Neleznete jej zde. Budeme rádi, pokud vám přiroste k srdci a budete se na něj rádi vracet. Věřte, že děláme vše, co je v našich silách, abychom vám každý den přinášeli ten nejzajímavější obsah. Děkujeme za vaši přízeň.

Co číst dál?

Analýza akcií společnosti Amazon – Je už korekce u konce?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na