(ICO čaroděj) Jak se připravuje na další kryptoměnový cyklus

0
trading11 analyza

Zdá se, že můžeme být velmi blízko počátku dalšího cyklu. Podle mnohých (včetně mě) se nacházíme v části cyklu, která se dá charakterizovat jako akumulace. Kdo je pravidelným čtenářem Tradingu11, tak ví, že se primárně věnuji ICO. Dnes bych vám rád ukázal, jak v mém případě probíhá akumulační fáze. 

ICOs na smrtelné posteli

Je důležité říci, že toto není poradenství. Smysl článku je ukázat specifický přístup ke kryptoměnám a taktiku, jakou jsem zvolil po dlouhém rozmýšlení. Její úspěch záleží na mnoha faktorech a rozhodně to není All-in. Je to pouze jedna část. Pouze jedna taktika z více dalších, které využívám. Berte to tedy, prosím, jako inspiraci.

Více informací o Binance – Binance spouští svůj Launchpad – Bude to Gamechanger

Trh s ICO se v bear marketu dostal do pozice klinické smrti. Po pohádkových ziscích příšlo vystřízlivění. Ukázalo se, že většina projektů je k ničemu. A obrovské zisky po vstupu na burzu se staly jen matnou vzpomínkou. I zde na Tradingu jsem upozrňoval, že ICO jsou na tom velmi špatně. Rizika byla neúnosná a většina projektů šla do mínusu hned po ICO.

Situace se ovšem mění s opatrným otáčením sentimentu, který je nejvíce vidět na nové formě ICO, které se říká IEO. Burzy totiž založily vlastní startovací platformy. A to bude mít dalekosáhlý dopad na celý prostor ICO. Pro nové projekty je podstatně výhodnější startovat na burze, která má již jméno.

Zde jsou hlavní výhody:

  • Zastřešení od respektované instituce – Tento fakt zvyšuje důvěru investorů.
  • Připravená základna investorů – Projekty již nebudou muset pracně hledat investory, protože ty už na burze budou a automaticky se tak k projektům dostanou.
  • Listing na burze – Burza, která provede IEO, zároveň poskytne listing danému projektu. To je první krok k úspěchu jakéhokoliv tokenu.

Jak na to reagovat?

Po důkladném zvážení problematiky jsem došel k závěru, že IEO seberou částečně vítr z plachet chytrým měnám jako je ETH, NEO či Waves. Zatímco na konci roku 2017 ETH raketově rostlo i díky ohromnému zájmu o ICO, tak v budoucím trhu si pro sebe tuto výsadu chtějí získat burzovní mince. Taktika je to jednoduchá. Burza si určí svůj token jako jediný způsob k nákupu nové mince.

Cena burzovního tokenu tak bude růst, protože se stane jediným, přístupovým bodem k nově vzniklé minci. A právě proto jsem se rozhodl pro postupnou kumulaci těchto mincí. Jasně vedoucí postavení má teď Binance a nejsou viditelné žádné známky toho, že by o své postavení měla přijít. Systém IEO je momentálně nastaven jako loterie, kdy podle množství držených tokenů získáte počet tiketů do loterie. Pokud některý vyhraje, tak můžete slavit (tedy pouze v případě, že nakoupíte úspěšný token).

Je velmi pravděpodobné, že v průběhu následujících let se budou pravidla IEO měnit. Nicméně vždy budou vztaženy k nativním, burzovním mincím. To bude hnát jejich cenu nahoru. Čím kvalitnější projekty na platformě budou, tím lépe si dané mince povedou a bude po nich větší poptávka.

Které burzovní mince?

A tím se dostáváme k tomu, které vlastně burzovní mince přikupuji. Jasným vítězem je v nynější době BNB. Burza se stále rozvíjí, budou přibývat nové funkce a každé ICO bude chtít být na Binance, protože je to velkou zárukou kvalitních služeb a zároveň má největší základnut obchodníků.

Jak poznat špatný projekt – Rozbor projektu PlatonCoin – První česká mince na významné burze

Dalším burzovním coinem, který se snažím rozmnožit, je Kucoin Shares. Kucoin má totiž dobrou historii práce s malými a nově vznikajícími tokeny. Kucoin také ulovil jako první IEO velmi kvalitní projekt Multivac. Ten se obchodoval za trojnásobnou cenu po listingu na burze. Kucoin také vyplácí část poplatků držitelům KCS, což je sice maličká částka, ale postupně se vám tokeny množí.

Posledním tokenem, který v nynější době přikupuji, je Huobi Token. Zde je situace složitější, protože Huobi má zatím launchpad vyřešen velmi neprakticky a nepřehledně. První token se ovšem traduje na násobně vyšší ceně od IEO (byly zde tři různé ceny ve třech kolech).

Prozatím dělám vlastní výzkum dalších platforem na ICO a tyto tři burzy jsou zatím dle mého odhadu ty, které budou úspěšné. Prozatím vypadá velmi nadějně také OKEx, kde jsou ovšem velké nejistoty ohledně burzy. Stále více burz se bude snažit naskočit na vlak IEO a proto také nakupuji i levné burzovní mince takových exchangů, které se zdají být na dobré cestě.

Závěr

Cílem celé této taktiky je vytvořit si dostatečný kapitál ještě levných, burzovních coinů, abych se mohl v budoucnu účastnit IEO. Tato taktika je nicméně pomerně riskantní u menších burz. Stačí jeden velký hack a vaše finance jsou v tahu. Proto je nesmírně důležité být opatrný, nechodit all-in na jednu burzu a udržovat si přehled o dění kolem daných burz.

Dalším obrosvkým rizikem je změna pravidel. Může se stát cokoliv a pokud se úvodní nabídky mincí opět promění, tak to bude mít radikální dopad na ceny burzovních coinů. Je důležité vědět, že tato taktika není jediná, kterou mám. Kdyby selhala, tak tím pro mě nekončí svět, i když by to byla bolestivá ztráta.

I tak věřím, že budoucnost ICOs je v IEO a ještě aspoň pár let být může. Burzovní coiny navíc mají výhodu v tom, že za sebou mají jasný podklad v hodnotě samotné burzy. To je v krypto světě poměrně výjimka. Můj předpoklad je takový, že je zde hodně indikátorů, které jsou pro burzovní coiny velmi pozitivní. A jejich královnou je momentálně burza Binance.

Co číst dále:

ICO Dfinity (TBA) – Projekt, který vybral 195 000 000 USD od institucionálních investorů

avatar
  Subscribe  
Upozornit na