08.10.18 Technická analýza ETH/USD – Těžkopádný růst nemusí vydržet

Share This Post

Dnes nás chtěl Bitcoin asi potěšit a tak se vrátil k úrovni 6650 $. Pokud se nic zásadního nezmění, tak dosáhne v následujících dnech na úroveň 6800 $. Nedomnívám se však, že je to důvod k radosti, zatím se nejedná o žádnou velkou změnu.

Na tuhle kosmetickou změnu ceny reagují dnes také altcoiny, například Ethereum posílilo od proražení trend line o pěkných 18 $, ale pohyb vzhůru je velmi pomalý. Samozřejmě je to dáno tím, že pohyb UP je proti silnému downtrendu. Je to sejné jako plavat proti proudu, jde to velmi pomalu a každá větší vlna vás vrátí zpět o 5 metrů. Přesně tak vypadá pohyb ETH směrem UP, pomalu a těžkopádně.

Daily trend ……………………………..Downtrend
Weekly trend …………………………..Downtrend

To, že ETH posílilo o slušných 18 $, je prima. Jenže je třeba si uvědomit fakt, že to nebylo za jeden den, ale za 6 dnů. To znamená, že každý den posiluje o 3 $. Samozřejmě může posilovat i nadále, nicméně resistance 234-246 $ může ovlivnit cenu. Jestli to bude podpora nebo korekce to nám ukáže čas, každopádně zde cena bude s největší pravděpodobností reagovat.

Jedná se o lokální resistanci, ale pokud si trh s touto drobnou překážkou neporadí, tak může  zareagovat rychlým snížením ceny zpět pod 200 $. Naopak překonání této úrovně podpoří růst až k silné resistanci 277-300 $. Stále tak platí pravidlo, že překonání hladiny 300 $ by mohlo přimět investory k nákupům ETH. Samozřejmě dlouhodobé změny by trh mohl dosáhnout až po překonání úrovně 500-530 $. Nicméně oblast 300-520 $ je poměrně zahuštěná a z pohledu TA velmi komplikovaná, proto mě nechává drobný nárůst ceny celkem v klidu. Sentiment trhu pracuje ve prospěch oslabování, a proto se musíme na pohyb vzhůru dívat spíše jako na drobné korekce.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

 

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...