08.12.18 Technická analýza XRP/USD – Přestávka na kávu nebo obrat ??

Share This Post

Bitcoin si zatím našel podporu v úrovni 3300 $. To sice předpokládal, jenže tady by to mělo skončit. Jinak hrozí, že při dalším výprodeji půjdeme k úrovni 2790 $ (Bitstamp). H4 se včera večer pokusila před zavřením ještě zdramatizovat situaci.

Zatím si nemyslím, že se jedná o něco zásadního. Přece jen, weekly svíce je příliš silná. Vidím však potenciál pro korekci, která může zeslábnout v úrovni 3600 $. Poté by mělo dojít k retestu 3300 $, aby trh ukázal, jak moc velký problém tato hladina představuje. Pokud by retest byl úspěšný a trh začal opět stoupat a nešel by již pod 3300 $, tak pak bych uvěřil, že se možná začíná formovat nové dno a konec výprodejů.

XRP se posledním sestupem Bitcoinu dostal pod svůj support 0,32 $ a zastavil se o dlouhodobou vzestupnou trendline.

Cena již tento diagonální support stačila otestovat a doufejme, že se znovu nepropadne pod 0,29 $ (Bitstamp). Weekly svíce je velmi silná, ale pokud by se cena v závěru týdne dokázala dostat nad úroveň 0.34 $ by trh mohl otočit a mohla by vzniknout UP korekce.

Jestliže vznikne zpětný pohyb nad 0.34 $, mohlo by to přinést důvěru drobných investorů. Samozřejmě za předpokladu, že cena se nad resistancí 0.34 $ udrží. Další verzí může být pouze odraz od trendline, otestování překonaného supportu, ze kterého se stala resistance a opětovný sestup dolů pod dlouhodobou trendline. V tomhle případě nám jako filtr dobře poslouží krátkodobá trendline, která tvoří barieru v úrovni 0.327 $.

V případě selhání současné UP korekce, dojde na pokles zpátky k dlouhodobé trendline v úrovni 0,293 $ a vytvoří se retest. Pokud bude retest úrovně úspěšný, mohlo by se vytvořit dvojité dno a trh by pak opět zamířil přes sestupnou trendline nad resistanci 0,34 $. Samozřejmě, propad pod dlouhodobou trendline v úrovni 0,29 $ naopak podpoří další výprodej až k úrovni hlavního supportu 0.25-0.20 $.

V první řadě se soustřeďte na to, co dělá Bitcoin!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....