09.07.18 Technická analýza ADA/USD – Nepříjemné překvapení pro Cardano

Share This Post

Prodejci jsou na kryptoměně Cardano opět aktivní a jeho momentální cena je po výrazném poklesu na 0,1440 $. Jak můžete vidět na grafu, Cardanu se nepodařilo udržet nad úrovní 0,1500 $ a propadlo se výrazně pod ní. Současné pohyby jasně dokazují zvýšenou přítomnost prodejců, ke které došlo po prolomení rostoucí trendové linie na ceně 0,1550 $. Cardano by mohlo klesat až na hodnotu 0,1300 $.

Kryptoměna ADA se dříve několikrát pokusila prolomit rezistenci na ceně 0,1600 $, ale tento neúspěch byl následován silnými výprodeji. Jelikož se cena kryptoměny dostala pod 0,1500 $ a udržela se pod touto hranicí, je cesta na minimální hodnotu 0,1132 $ poměrně jistá.

Potvrzení nalezneme na obou časových rámcích H1 i D1. Po prolomení rostoucího trendu na ceně 0,1500 $ se kryptoměna propadla na nejbližší support 0,1450 $ a mohla by se dostat až na 0,1300 $.

Klíčový support se momentálně nachází na ceně 0,1350 $ a klíčová rezistence na ceně 0,1500 $. MACD se na denním časovém rámci nachází v negativní oblasti, ale snaží se růst a výhled podle něj tak není zcela jasný, zatímco stochastic značí jasný pokles, nachází se totiž v pozitivní oblasti a klesá.

Zakladatel Cardana Charles Hopkinson nedávno navštívil sídlo Googlu, kde se konalo zasedání na téma kryptoměn a jejich budoucnosti. Hopkinson poté prohlásil, že Ethereum není dle jeho názoru průkopníkem kryptoměn a nemá dostatečně pevnou základnu i přes jeho počáteční výhody. Taktéž se zmínil o skutečnosti, že Ethereum nemůže využívat oblíbené programovací jazyky, jelikož platforma nepodporuje oblíbené aplikace. Uživatelé tak musí věnovat čas učení se novým věcem, což negativně ovlivňuje popularitu Etherea.

Hopkinson navíc zpochybňuje výhledy Etherea ve smyslu smart kontraktů. Podle jeho názoru tomuto konceptu rozumí pouhá hrstka lidí, a proto nejsou slova, že „Ethereum zabírá přední příčky“, pravdivá.

Zajímavostí je, že Cardano spustilo vlastní test smart kontraktu již v květnu a druhá vlna testování se plánuje na červenec, přičemž podle vedení Cardana je po těchto verzích dobrá poptávka. Hopkinsonova tvrzení ohledně Etherea jsou pochopitelná, jelikož se názory obou táborů na věc rozdělily před několika lety, kdy se obě skupiny nedokázaly dohodnout na dalším vývoji.

Tuto analýzu připravil hlavní trader brokerské společnosti RoboMarkets, kde lze obchodovat kryptoměny, forex i akcie.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové! Trading11 ani autor článku nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...