10.04.19 Technická analýza zlata a striebra

0
zlato analyza trading11

V dnešnej analýze sa pozrieme na tradičnejšie trhy. Čím iným začať než zlatom a striebrom?

Zlato

Weekly:

Zlato na týždennom grafe malo v rokoch 2008 až 2011 pekný rast za ktorý by sa nehanbila nejedna kryptomena. Ako to však na trhu býva (ekonomické cykly sú neúprosné), tak po raste býva pokles a po ňom konsolidácia. Už od marca 2014 je pre zlato obrovskou prekážkou prekonať rezistenciu 1360 – 1380 dolárov za uncu. Je to jedna z najsilnejších rezistencií, ktorá na grafe je a ja osobne by som do zlata nešiel skôr kým túto rezistenciu neprekonáme (z hľadiska tradingu a technickej analýzy).

Zdola nás drží silná trendová čiara a celá situácia pripomína skôr ascending triangle. Z grafu je taktiež vidieť, že volatilita medzi supportom a rezistenciou sa znižuje, ale na druhú stranu miesto na vyplnenie priestoru je ešte veľké.

1W, Oanda

Daily:

Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi drahými kovmi a akciami/indexmi panuje vzájomná korelácia. Ekonomická teória zjednodušene hovorí : ,,Ak akcie stúpajú, drahé kovy klesajú a naopak.“ Keď sa na trh pozrieme trochu globálnejšie, tak môžeme vidieť, že akcie a indexy sú na historických maximách. Niekoľko odborníkov už hovorí o spomalení ekonomiky prípadne o kríze, ale na to máme ešte trochu času.

V časoch kedy ekonomika rastie hľadajú investori niečo dynamické a naopak v časoch neistých hľadajú ,,bezpečný prístav“ pre svoje financie. Na daily grafe vidíme, že sme dokončili 5 vĺn smerom UP. Po 5 vlnách vždy nasleduje minimálne ABC korekcia. Môj target by bol niekde na úrovni 1258 dolárov, pretože sa tu prekrývajú 3 zóny :
– support
– 0.5 fibonacci level posledného ratu
– 1.0 extension bodu AB.

1D, Oanda

Striebro

Weekly:

Striebro taktiež nevyzerá v najlepšej kondícií. Na weekly grafe sa nachádzalo v descending triangli z ktorého nakoniec striebro prerazilo smerom nadol a potvrdilo ho ako rezistenciu. Navyše sa nám tam do toho priplietla MA55-ka. Zóna 15,75 až 16,17 bude teda pôsobiť ako rezistencia. Zdola evidujeme silný support na hodnote 13.80 a myslím si, že to je práve hodnota kam striebro smeruje.

1W, Oanda

Daily graf

Podobné čo pri zlate. Dokončili sme 5 vĺn smerom UP. Prvý veľmi silný support sa nachádza na hodnote niekde medzi 14,77 až 14,84. Vychádza nám tam retracement celého rastového cyklu plus veľmi silný support. Toto je prvá zóna, kde by som očakával od striebra menšie spomalenie a možno pokus o zmenu.

1D, Oanda

Zhrnutie

Zlato aj striebro vyzerajú dosť podobne. Celkovo vyzerajú bearish. Kým budú akcie a indexy rásť, tak to tieto dve komodity budú mať veľmi ťažké. Nízka cena však znamená dobrú príležitosť na nákup, či nie?

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na