10.06.18 Technická analýza ETH/USD – Ako na šmýkačke [2. časť]

Share This Post

Včera som analýzu na Ethereum nerobil, nebolo o čom písať. No dnes je situácia úplne iná. Stalo sa to, o čom tu píšem už dva týždne a asi nie jeden z vás rano pozeral na monitor ako babka z titulného obrázku. Čakal som, že to padne, no nečakal som, že to bude až taký hukot.

Trh ponúkal signály už niekoľko dní. Najprv prelomenie Downtren Line absolútne bez zmeny objemov, potom prelomenie obchodného kanála, taktiež bez objemov a na koniec aj prelomenie supportu formácie vzrastajúci klin (ako inak, taktiež bez objemov).  A to nehovorím o tom, že celý tento rast prakticky nemal žiaden technický ani logický základ. V komentároch som už dostával naložené, že iba šírim paniku aby som donútil ľudí predať a ja som potom na dne lacno nakúpil. Tak aby bolo jasné, mám príliš malý vplyv na to aby som dokázal ovplyvniť dostatok ľudí na to, aby sme pohli cenou, čo i len o dolár, nie to spraviť poriadny Dump. A po ďalšie, nie sme tu od toho aby sme vám ťahali medové motúze popod nos, keď realita je úplne iná. Snažím sa vám to podať tak ako to vidím a nie ako by to poniektorí chceli vidieť.

H6 graf Bitstamp:

10618ETHUSD6H

Kolega vám priblížil situáciu na Bitcoine, takže môžme prejsť rovno k Ethereu. Ethereum sa opäť vrátilo pod Downtrend Line a prakticky sa stalo čo už dvakrát pred tým. Prelomenie Trend Line bez objemov, krátky rast na nalákanie investorov a následne prudký pád. V priebehu pár hodín trh zmazal rast z celého minulého týždňa. V týchto chvíľach prebieha ako na Bitcoine, tak na Ethereu korekcia po nočnej padajúcej rakete. Nedajte sa oklamať, nie je to žiaden rast. Pôjdeme ešte hlbšie. Myslím, že 500$ je reálnych v priebehu dneška, zajtrajška. Tam sa rozhodne, čo ďalej. Aby som nedráždil, nebudem predvídať pokiaľ tam nie sme. Trh však nutne potrebuje vytvoriť nejaký relevantný obratový signál, pri ktorom si aj veľký hráči povedia, že to je presne to, na čo od začiatku roka čakali. A kým sa nám takýto signál neobjaví, každý rast bude iba korekciou prepadu. Treba sa s tým zmieriť.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...