12.04.19 Technická analýza BTC/USD – Nad růstovou tendencí.. Od IX..

1
analyza trading11

Jak Vám psal již včera kolega René v ranním update, cena Bitcoinu selhala. Ačkoliv na hodinovém grafu svíce pokořila rezistenci na hladině 5380 $, šestihodinový graf průraz nepotvrdil. Naopak bylo znát silné odmítnutí. Zatím se kurz drží nad silným supportem a rád bych věřil, že nalezl dno. Tak jednoduché to ale nebude..

Situace na grafu 6H Bitstamp

Graf 6H Bitstamp..

Jak vidíte, pokles se prozatím zastavil nad support pásmem o kterém jsme si psali. A to mezi 4869 $ a kulatou 5000 (support pásmo) s podporou trendline základní růstové tendence. Dále trh prorazil EMA30 a tedy v případě 6H grafu, tak prorazil přibližně týdenní cenový průměr..

Ve své podstatě k tomu nemám ani co více říci. Další vývoj záleží především na odolnosti zeleně značené růstové tendence. Pokud tato hladina selže (s podporou EMA55..) kurz pravděpodobně dokoná korekci úvodního pohybu a klesne přibližně po hladinu 4300 $..

Týdenní graf nám prozrazuje, že prostor pro pokles je přibližně po hladinu cca 4650 $, kde se nachází EMA30 a její retest by byl také žádoucí v rámci korekce. I zde by mohlo tedy dojít k odrazu..

Závěrem

Hodnoty jsou celkem „rozlítané“, tedy ve velkém rozsahu. Člověk ale musí počítat s případnou „panikou“ retailových obchodníků. Technika nám však ukazuje, kde by silní hráči mohli reagoval a pokles zastavit..

Pokud by mělo dojít na pokles podle týdenního grafu po cca 4650 $, bude tak pravděpodobně až příští týden (na další týdenní svíci..)

Za sebe

Protože moje nejvyšší nákupní cena (tedy pokud nepočítám drobné zlomečky) je na ceně 4080 $ přibližně, nehodlám prodávat. Pokles i kdyby na nulu 😀 využiji pro další nákupy. Zatím se nepohybujeme v hladinách, které by mi stály za to riskovat, že prodám na dně..

K Bitcoinu přistupuji jako ke komoditě a od toho se odvíjí celá má obchodní strategie u tohoto instrumentu. Dalo by se říct – HODL..

Sleduji dlouhodobý horizont (3 – 7 let cca) s kapitálem, který jsem již „mentálně“ odepsal – pravidlo investic – investuji to, co si mohu dovolit ztratit..

Upozorňuji, toto není doporučení, jen se dělím o to, jak k tomu přistupuji já osobně. Můžete se inspirovat – nemusíte..

 


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud máte zájem o přístup k mým LIVE analýzám, zúčastnit se tvorby takové analýzy, zjistit, co je v trhu podstatné a co není, pokud máte problém s disciplínou nebo přímo s gamblingem, nabízím Vám možnost zapojení se do mého projektu IXtrading Akademie. Netradiční metoda výuky a aplikace institucionální strategie a uvažování. Nejedná se o signální skupinu. Učím Vás být samostatný a na signály reagovat.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
IX.. Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na