16.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Tak žeby konečne rast?

Share This Post

Čo sa nám to deje na trhu? Včera nám cena nadobro zmazala všetky zisky z posledných dní a zastavila sa až na 680$. Prečo práve tam, keď support bol na 690? To je trh kryptomien skutočne až tak nečitateľný? Odpovieme si na to v následujúcich riadkoch.

Chvíľu po tom, čo sme zverejnili včerajšiu analýzu, cena vypadla z trojuholníka tvoreného lokálnou rezistenciou a lokálnym Uptrendom a opäť si to namierila smerom Down. A ako som napísal vyššie zavrela až na hodnote 680$. Tiež som sa na to spočiatku díval a nechápal čo sa to zase deje. Po tejto svieci nasledovala otočka a opätovný rast. Ten odraz na tej cene mi jednoducho nedával žiaden zmysel. Jasnejšie mi to bolo až keď som zvýšil timeframe a zbadal Trend Line (hnedá). Odraz nastal od MA200 (fialová) z denného grafu a nová Trend Line zase ukazuje cenu, pod ktorú trh jednoducho odmieta klesnúť a tvorí tak silný support. To je pre nás dobrá správa.

Denný graf Bitstamp:

ETHUSD160518D

Ak by nám dnešná svieca uzavrela nad touto Trend Line, znamenalo by to ďalší rast. Pod touto Trend Line sa nachádza ďalší silný support v podobe MA200 na ktorej došlo k odrazu a taktiež support 690$. Opäť sa nám do jedného miesta zozbieralo mnoho supportov, cez ktoré to cena nebude mať ľahké. A ako sme si už písali niekoľkokrát, trh pôjde smerom menšieho odporu.

4H graf Bitstamp:

ETHUSD160518H4

Rast nám naznačil aj štvorhodinový graf, kde je ten odraz viditeľný. Ak by trh pokračoval v nastolenom trende mohol by pomôcť uzavrieť dennú sviecu ako Bull (zelenú). Tým by som sa uistil, že túto novú Trend Line bude trh skutočne akceptovať aj do budúcnosti. Tá Trend Line je už potvrdená, ale sme na kryptotrhu, kde klasické pravidla neplatia. Takže nie tri, ale až viac odrazov od Trend Lne nám dá nejakú istotu, že bude trhom akceptovaná.

Ak by sa trend potvrdil, pomaličky by sme mali pokračovať k 800$. V hre však stále ostáva silná premenná a tou je Bitcoin. Preto ak chcete vstúpiť do trhu, nezabúdajte na Stop-loss. Akonáhle sa začne tvoriť vlajka, posuňte ho pod ňu a chráňte tak svoje vklady. Good luck!

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...