17.05.18 Technická analýza – ENG/BTC – Enigma potřebuje pauzu

Share This Post

Jeden zahraniční fanoušek se mě zeptal co si myslím o coinu Enigma, přiznám se, že tento coin vůbec nesleduji, ale proč ne, můžeme se podívat na to co nám říká TA.

Enigma coin využívá průkopnické technologie ochrany osobních údajů, které umožňují škálovatelné, decentralizované aplikace typu end-to-end. V souvislosti s příchozím nařízením EU o zpracování osobních údajů může mít tento projekt velmi slibnou budoucnost.

Daily trend ……………..UPtrend

Enigmu najdeme pod zkratkou ENG kótovanou k dolaru ENG/USD a Bitcoinu ENG/BTC.
V době psaní této analýzy má ENG hodnotu 2,58 $ – 0,00030000 BTC.

Trh se pohybuje v dlouhodobé trojúhelníkové formaci a cena se po třídenním růstu právě odrazila od horního okraje formace, a pravděpodobně bude několik dnů oslabovat. Současný pokles odstartovala mimo jiné také divergence na indikátoru RSI.

ENIGMA – Daily

Pokles je samozřejmě korekcí a tato korekce může oslabit až k silnému supportu, nicméně mezi supportem a současnou cenou je několik úrovní, které budou brzdit případný propad k samotnému supportu a mohou vždy vrátit cenu k hornímu okraji trojúhelníkové formace.

Nutno dodat že, daily se také pohybuje v trendovém kanálu a první pokles může zastavit právě okraj trendového kanálu, který je v konfluenci s první cenovou úrovní odporu nacházející se na úrovni 0.00027320 BTC.

Zde by mohla vzniknout reakce, která může vrátit cenu zpět k dlouhodobé TL tvořící formaci trojúhelníku. Propadnutí pod trendový kanál a pod cenu 0.00027320 BTC, bude znamenat oslabení až k úrovni 0.00023253 BTC, tvořící poslední překážku před samotným supportem, který se nachází na úrovni 0.00021000 BTC.

Na supportu očekávám větší reakci, která by mohla překonat dlouhodobou TL tvořící samotný trojúhelník a mohl by to být začátek dlouhodobějšího růstu až k současnému maximu na ceně 0.00057850 BTC.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...