17.6.18 Technická analýza BNB/USD-BNB/ETH-BNB/BTC – Menší odpočinek bude prospěšný

Share This Post

Zdá se, že tento víkend má hlavní prediktor volno. Bitcoin pouze přešlapuje na místě, ale takový Binance coin se má čile k světu, aktuálně se obchoduje za 16,47 $ a BNB si tak připisuje (5,55%) za posledních 24h. Ale pozor, právě se nachází v zajímavé úrovni resistance. O silném UP trendu nemůže snad nikdo pochybovat, dá se ale ještě výhodně naskočit do tohoto rychlíku?

Ano, je docela dost možné, že v resistanci dojde na selhání a vyvolání korekce, která v první fázi zamíří do supportu v úrovni 15 $. To je ta hladina, kde potřebujeme vidět nějakou reakci. Ovšem nezapomínejme na to, že případný pokles v následujících hodinách (pokud by byl k úrovni 14 dolarů), by silně narušil weekly svíci, a proto předpokládám, že samotná korekce si ještě dá na čas v podobě konsolidace pod resistancí.

Daily trend……………………….UPtrend
Weekly trend…………………….UPtrend
Volume (24h)……………………94 085 200 $ /14 437 BTC

Aktuálně to vypadá, že trh otočí dříve, než stačí otestovat ATH. V případě odražení od resistance může následná reakce oslabit cenu až na úroveň k 15 $, ale pokud bude korekce dostatečně silná, tak můžeme očekávat pokles i přes 15 $. Takový propad přes 15 $ by znamenal postup až na hlavní úroveň silného supportu14 $.

Binance Coin (BNB) – H6

Zde přichází odpověď na klíčovou otázku, kdy vstoupit do trhu. Tyto dvě úrovně supportu 15-14 $ nabízejí možnost využití korekcí k případnému vstupu do rozjetého vlaku. Proč si myslím, že ještě půjdeme po korekci UP? Pokud silná weekly udrží svojí hladinu i v posledních hodinách týdne a korekce se spustí například večer nebo zítra ráno, případně ještě později, tak zůstane weekly silná a dává nám šanci, že po korekci bude UP pokračovat k současnému ATH.


BNB/ETH je na tom, co se retestu ATH týká, podstatně lépe, neboť první selhání již proběhlo a druhý test by mohl být úspěšný. Weekly svíce je dostatečně silná a naznačuje další pokračování UP. Nicméně většinou po překonání maxima dochází na technickou korekci. Záleží však, jak velké bude překonání původního ATH. Mohl by tak vzniknout dvojitý vrchol a následná korekce by mohla cenu srazit až k úrovni 0.021924 ETH.

BNB/ETH – H12

Za pozornost stojí také indikátor RSI, který již teď naznačuje přeprodanost trhu a proto se korekce nabízí, ovšem není korekce jako korekce. Korekce na předchozím ATH má mnohem větší dopad na další vývoj a může být skutečně velká!


BNB/BTC si své ATH stále hledá a proto není snadné analyzovat následující situaci. Můžeme však očekávat reakce na kulatých číslech, jakým je například 0.0030000 BTC, nebo na fibo úrovních. Nejbližší fibo úrovní, která může spustit menší korekci, je fibo 0,68 na ceně 0.0026200 BTC. Nicméně nelze se spoléhat na to, že úroveň 0.0030000 BTC vyvolá potřebnou velkou korekci. Potřebujeme totiž, aby trh vytvořil větší korekci, aby bylo možné se více zorientovat. V tomto případě je však užitečnější sledovat fundamentální zprávy (jakou může být například pálení coinů 31 července) než samotnou technickou analýzu.

BNB/BTC – H4

Prozatím na všech trzích BNB cena roste a pouze čekáme na reakce na předchozích ATH, případně na rozhodných cenách.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém...

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...