18.07.18 Denný update altcoinov – Mierna korekcia je nutná

Share This Post

Stellar vystrelil vďaka fundamentu. Pre ďalší rast je nutná aspoň mierna korekcia, ktorá bude u viacerých altcoinov nasledovať v najbližších hodinách. Opačný scenár je pravdepodobný len v prípade ďalšej pumpy kryptomeny BTC.

IOTA/BTC

Po prerazení sa IOTA nedokázala dostať nad 100 EMA a tak nemohol nasledovať ďalší rast. Práve naopak. Nakupujúci nedokázali udržať krátkodobú trendline, ktorá formovala prerazenie a to malo za následok pád hodnoty tejto kryptomeny. Aktuálne sa nachádzame v červenom pásme supportov. Pokiaľ aj túto hranicu bulls neudržia, je šanca, že pôjdeme až na úroveň 14 165 Satoshi. Takisto je tu pravdepodobnosť otestovania dolnej hranice formácie Falling wedge. Od týchto úrovní je veľmi pravdepodobné, že sa cena odrazí smerom nahor kde následne môže preraziť túto formáciu smerom nahor.

V hre je aj možnosť, že tento support udrží hodnotu a v tom prípade by sme už konečne mohli preraziť hranicu falling wedge smerom nahor. Prikláňam sa skorej ku krátkodobému poklesu a po otestovaní už spomínaných úrovní očakávam rast.

iota

XLM/BTC

Stellar dnes spravil viac než 30 percent a hneď by mi bolo jasné, že to muselo byť spôsobené fundamentom. Pri takýchto správach sa v najbližších hodinách netreba zaoberať príliš technickou analýzou, treba si len spomenúť dôležité S/R zóny, kde je šanca, že sa cena môže otočiť.

Tento fundament môže zapríčiniť pár dní rast a preto si myslím, že po prekonaní zelenej zóny budeme atakovať predchádzajúci vrchol na úrovni 4883 Satoshi. Myslím si, že cena sa vyššie nedostane, aspoň najbližšie hodiny. Pokiaľ áno, budeme rásť ešte rýchlejšie. Je možné, že trh bude v nasledujúcich hodinách v „eufórií“ no je zvykom, že po takomto raste bude nasledovať aj pád. Nepredpokladám, že sa vrátime na minimá z predchádzajúcich dní.

Určite Vám odporúčam prečítať si článok, v ktorom kolega opisuje fundament, ktorý poslal „XLM to the moon“ .

xlm

ADA/BTC

Cardano nasledovalo pumpu BTC. Dôležitá zelená zóna bola prerazená a tak sa nepotvrdila formácia double top (dvojitý vrchol). Toto je učebnicový príklad z technickej analýzy. Krásne prerazenie, následný retest úrovne a odrazenie smerom nahor. Pre ďalší rast je nutné preraziť prvú zelenú rezistenciu (na úrovni 2576 Satoshi), kde už ju trh prvý krát otestoval. Následne by trh mohol vytlačiť cenu až na úroveň 2661 Satoshi. Pokiaľ nakupujúci nebudú mať dostatok sily preraziť úroveň 2576, je tu však pravdepodobnosť miernej korekcie. Takpovediac retestu vyznačenej zóny a následný odraz smerom nahor.

ada

ETC/BTC

Trh dokázal preraziť budujúci sa trendový kanál smerom nadol. Zo začiatku sa sviečky len tak potulovali blízko trendovej čiary, čo som ešte nepovažoval za platné prerazenie. To nastalo vtedy, keď 4H sviečka uzavrela pod 100 EMA. Takisto tu máme aj ďalší negatívny signál. Blíži sa prekríženie MA 55 a EMA 100 smerom nadol. Osobne si myslím, že otestujeme vyznačenú zónu a je veľmi pravdepodobné, že trh tu nejakú dobu ostane konsolidovať. Takisto si myslím, že v tejto oblasti bude trvať pár hodín, kým trh zozbiera sily na ďalší rast. Keďže hovorím o silných supportoch, je tu šanca, že nastane aj rýchly odraz smerom nahor. Stoch RSI ukazuje, že sa nachádzame v silne OVERSOLD zónach a je veľmi málo priestoru na pokles, takže korekcia smerom nahor je pravdepodobná. Osobne by som si radšej počkal na prekríženie kriviek smerom nahor n(a indikátore MACD) a následne realizoval vstup do obchodu.

etc

XMR/USD

Monero pravdepodobne stráca silu. Testuje spodnú hranicu zelenej zóny. Uvidíme, ako dlho tam vydrží. Stoch RSI indikuje pokles a na MACD sa blíži k prekríženiu kriviek smerom nadol. To je ďalší medvedí signál. Jediná záchrana by bola pumpa v nasledujúcich hodinách, ktorá by oddialila korekciu. Pokiaľ prerazíme červenú rezistenciu opäť budeme testovať vrchol vyznačenej šedej zóny.

monero

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng "CZ" Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance...

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...