19.11.18 Technická analýza BTC/USD – Zastaví výprodejové derby psychologická úroveň 5K?

Share This Post

Tak nám to pěkně padá, jak za oknem, tak i v grafu. Bitcoin se rozhodl prodloužit korekci a na poměrně silnou oblast 5600 – 5400 $ reagoval velmi slabě. Je škoda, že se trh nedokázal přes víkend vrátit k úrovni 5800 $, ale zůstal pod low 5755 $ z 18. června. Dokonce zůstal pod low silné weekly svíce z 13. listopadu 2017. To je poměrně důležitá svíce. Právě po této svíci, jejíž low je na ceně 5780 $, se minulý rok trh silně rozjel a vytvořil současné ATH (vše Bitfinex).

Bohužel minulý týden trh zavíral v úrovni 5659 $, tedy pod tímto historickým low. Nedá se nic dělat a výprodej pokračuje. Na fakt, že konsolidace na úrovni 6000 $ pravděpodobně nevydrží, jsem upozorňoval několikrát. Nicméně jsem předpokládal, že logická úroveň 5600 $ vytvoří retracement k 6200 $. Zde by případný odraz a pokles vytvořil technický pull back a další výprodej by nebyl překvapením.

Tak nebo tak by k dalšímu propadu ceny došlo, trh si pouze vybral tu rychlejší variantu – tedy přímý sešup. Teď sice může cena zareagovat na psychologickou úroveň 5000 $, ale taky může postoupit rovnou k další logické úrovni 4200 – 4000 $. Zatím nelze předbíhat událostem, neboť je pondělí a to je začátek týdne. Klidně se může stát, že na konci týdne budeme zpět na 6800 $, do hry totiž vstupuje fundament od X Swiss Exchange.

Každopádně pokud se budeme držet pouze TA, tak skutečně současný stav může otočit psychologická úroveň 5000 $. Ale spíše to bude logický technický support 4200 – 4000 $, uvidíme, jak zavře dnešní daily a celkově, kde bude close weekly svíce.

Pokud by dnešní daily svíce zůstala nad psychologickou úrovní 5000 $ a zítřejší daily svíce již nepokračovala v dnešním stylu pod 5000 $, tak na to může trh reagovat pozitivně.  Klidně se pak cena může vrátit nad 5700 USD do konce týdne.

Již v minulosti jsem napsal, že dvě úrovně jsou schopné ukončit dlouhodobý výprodej roku 2018. Tou první je 5200 $ a druhou je 4200 $. Mimochodem právě hodnota 4200 $ je můj favorit na low roku 2018.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...