21.07.18 Technická analýza LTC/USD – Konsolidujeme nad trend line

Share This Post

Swingové high 90.872 $ ze dne 01.09.17 bylo otestováno 12.06.18, ale trh se pod tuto úroveň nedostal. Následně 21.06.18 byl průnik přes tento level úspěšný, poté se trh přiblížil k dlouhodobé trend line která cenu odrazila a trh zatím konsoliduje. Nutno zmínit, že pod trendline je konsolidační zóna, která vznikla v roce 2017 a formovala se celých 5 měsíců. Toto je velmi silný support a má větší vypovídající hodnotu, větší než samotná trend line. Pokud bude v následujícím období TL překonána, bude dalším cílem medvědů právě tato konsolidační oblast.

Daily trend ……………………………. downtrend
Weekly trend …………………………. downtrend
Volume (24h) ………………………… 267 578 000 $ / 36 602 BTC

Co je však zajímavé, cena je sevřená mezi úrovní supportu, kterou tvoří dlouhodobá trend line a úrovní resistance, kterou tvoří předchozí high swingu 90.872 $. To celé vytváří trojúhelníkovou formaci a proto očekávám stranový pohyb, který se bude postupně zužovat uvnitř trojúhelníku a nakonec pravděpodobně dojde na proražení směrem DOWN.

Litecoin – D3

K proražení trojúhelníku nemusí dojít v jeho nejužším bodě, může k tomu dojít kdykoliv. Podstatné bude, že pravděpodobně dojde na postup k supportu. Zde by mohla vzniknout korekce, která bude pravděpodobně mířit zpět k otestování trendline, případně může zamířit až na úroveň swingového high 90.872 $.

Jedna z těchto úrovní by mohla znamenat pull back a následný návrat k supportu, ale to je již spekulace která se nemusí potvrdit.

Propadnutí pod support by byl pro Litecoin armageddon, neboť open 2017 je 4.5 $. Nemyslím si však, že by se LTC mohl vrátit k těmto hodnotám. Nicméně, překonání supportu by mohlo být začátkem poklesu k hodnotám kolem 30 $.

Litecoin – Daily

Oblast supportu se tak může stát konečným LOW roku 2018 a na další pokles pod support dojít nemusí, ale na to dnes nikdo neumí odpovědět. Každopádně, pokud dojde k prolomení trend line, support bude pro trh největší podporou. Pokud se mezi tím objeví silná fundamentální zpráva, tak může dokonce dojít k proražení trojúhelníku směrem UP. Ovšem zatím to vypadá, že se vytváří formace bearish pennat (medvědí vlajka), která předznamenává další pokles a proto, že i BTC vypadá že by mohl zkorigovat předchozí nárůst, se skutečně nabízí oslabení LTC pod úroveň 60 $. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli formace bearish pennat skutečně zabere a vytvoří další down a tím i nové low 2018. Na pokles pod 60 $ upozorňuji už několik týdnů, prostudujte si předchozí analýzy.

Pozor na unáhlené jednání a podlehnutí emocím! Pohyb UP je proti silnému downtrendu!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...

Morehead: Bitcoinové rally je na ceste

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Pantera Capital, Dan Morehead, v...

Komunita vyzývá roboty, kteří spamují krypto vlákna Twitteru

Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat...