23.07.18 Denný update altcoinov – Kam až padneme?

Share This Post

Na niektorých vybraných altcoinoch stále klesáme, iné konsolidujú. Kedy tomu bude koniec? Čo je potrebné pre ďalší rast a kam musíme padnúť, aby sme sa konečne mohli odraziť? Altcoiny ako IOTA a TRX hlásia prepad. Nižšie si rozoberieme aktuálnu situáciu.

Ktoré altcoiny vás zaujímajú? Hlasujte v ankete a my sa na ne pozrieme.

XLM/BTC

Nakupujúci nedokázali úspešne uzavrieť nad rezistenciou na úrovni 3980 Satoshi. To zapríčinilo pokles. Je veľmi pravdepodobné, že otestujeme support na úrovni 3660 Satoshi a aj hranicu EMA 100 a MA55. Druhý krát sme testovali hornú trendline a zatiaľ neúspešne. To znamená že býky nemali dostatok sily a preto zo strednodobého hľadiska je možné, že otestujeme šedú S/R zónu.

TRX/BTC

Už od žltej rezistencie som spomínal, že zo strednodobého hľadiska budeme klesať. Dôvodom bola formácia Rising wedge na oscilátore Stoch RSI, čo je jednoznačne medvedí signál. Dávnejšie som sa presvedčil, že táto formácia na indikátoroch spôsobí silný pád. Podobne je tomu aj teraz.

V šedej S/R zóne síce cena konsolidovala, no napokon sa predávajúcim podarilo preraziť smerom nadol. Zastaviť by sme sa mohli v červenej S/R zóne. Uvidíme, či sa tam býkom podarí nazbierať sily na nejaký rast. Z pohľadu 6H grafu je tu priestor na pokles a červená S/R zóna by mohla byť otestovaná. Pokiaľ sa pozrieme na denný Stoch RSI tak uvidíme, že sa nachádzame v silne OVERSOLD zóne, takže veľa priestoru tu nie je. V tejto zóne by mohla nasledovať konsolidácia a následný odraz smerom UP.

LTC/USD

Litecoin otestoval červenú rezistenciu na úrovni 85 USD, od ktorej sa následne odrazil smerom nadol. Prvá červená sviečka (po silnej zelenej) nám ukazuje, že nakupujúci nedokázali uzavrieť nad rezistenciou a tieň sviečky dosahuje rovnakú úroveň ako predchádzajúca zelená. To môže signalizovať pokles (z veľmi krátkodobého hľadiska). Cena by mohla otestovať MA 55.

Litecoin zatiaľ drží rastúca trendline, ktorá už viac krát odolala tlaku predávajúcich. Litecoin má silu na prerazenie červenej rezistencie smerom nahor. Po tomto prerazení by LTC mohol spraviť retest zelenej S/R zóny. Pokiaľ by však trh dokázal preraziť žltú trendline, mohli by sme padnúť až na dlhodobú bielu trendline.

IOTA/BTC

IOTA prerazila downtrendovú linku formácie Falling wedge. Aj keď som bol tejto možnosti menej naklonený a predpokladal som rast, avizoval som, že občas sa stane opak. Tak tomu bolo aj tento krát. Kam môže cena padnúť? Cena pravdepodobne zasiahne červenú S/R zónu. Podľa indikátorov je tu priestor na väčší pokles.

Pokiaľ budú mať predávajúci dostatok sily, môžu sa pokúsiť dostať hodnotu späť do tejto formácie. V tom prípade by prerazenie smerom nadol nebolo platné. Muselo by sa tak stať však v najbližších hodinách.

ZEC/USD

Zcash sa zatiaľ správa podľa včerajšieho scenáru. Spomínal som, že pravdepodobne otestujeme úroveň 199 USD a následne padneme na MA 55. Dnes je situácia o čosi jasnejšia. EMA 100 poslúžil ako silný support a vytlačil cenu na úroveň MA 55, kde sa práve testuje. Stoch RSI je na prepredaných úrovniach, čo môže signalizovať pokles. Zatiaľ sa úroveň 199 USD zdá ako dosť silná a pravdepodobne znovu otestujeme EMA 100. Pokiaľ by sme dokázali tieto hodnoty preraziť došli by sme až do červenej S/R zóny.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...