23.07.18 Večerný update altcoinov – Strácame pevnú pôdu pod nohami

Share This Post

Väčšina altcoinov stále padá, a aj padať bude. Nachádzame sa v červených číslach, no pomaly nastáva čas na oddych a miernu konsolidáciu. Zo strednodobého hľadiska je v hre aj možná zmena trendu pri vybraných altcoinoch. Nižšie rozoberám aj Reddcoin, kde vzniká zaujímavá príležitosť.

Ktoré altcoiny vás zaujímajú? Hlasujte v ankete a my sa na ne pozrieme.

BNB/BTC

Binance coin stále vypredáva, osobne si však myslím, že onedlho bude koniec poklesu. Na Stoch RSI 1H sa nachádzame v silne prepredaných zónach, na 4H a 6H je tu miesto na malý pokles. Na dennom sa takisto nachádzame v silne prepredaných zónach. Krivky na MACD sú blízko prekríženia a preto si myslím, že budeme chvíľu konsolidovať a následne pôjdeme up. To však neznamená, že nemôžeme padnúť nižšie. Na mierny pokles tu ešte priestor, preto sa skôr prikláňam k tejto možnosti.Uvidíme, či aktuálne testovaný support odolá, pokiaľ nie presúvame sa do červenej S/R zóny. Toto by mohla byť úroveň, kde by si majitelia BNB mohli vydýchnuť, aspoň dočasne.

ADA/BTC

S Cardanom to nevyzerá „ružovo“. Po neúspešnom teste modrej zóny, kde sa cena nedokázala pretlačiť ani cez červenú rezistenciu nasleduje pád hodnoty. Zo strednodobého hľadiska sa vytvára formácia Head & Shoulders. Hovoríme o medveďom signále. Zatiaľ sa formácia stále rysuje. Keďže sa krivky na MACD neprekrížili, práve naopak-odvrátili, signalizuje to zmenu trendu. Je veľmi pravdepodobné, že otestujeme červenú S/R zónu. Jediná možnosť ako sa vyhnúť formácií H&S je, že žltá trendline udrží rast a nakupujúci sa o ňu oprú. Prípadne prerazenie rastúcej trendline len upevní formovanie tohto patternu, čo by bol veľmi zlý signál pre Cardano.

RDD/BTC

ReddCoin podobne ako ostatné altcoiny klesajú. Vytvára sa nám tu podobná formácia ako na kryptomene IOTA. Falling wedge (Klesajúci klin). Nachádzame sa blízko downtrendovej linky, preto treba byť opatrný pri obchodovaní. Zároveň sa v červenom pásme nachádza veľmi silná S/R zóna, ktorá bude odolávať. Hovoríme o silnej supportnej zóne, pretože v minulosti naštartovala rast RDD. Aby sme konečne rástli, potrebujeme, aby formácia nebola prerazená zo spodu, resp. aby červená zóna bola dostatočne silná. Potom by sme mohli atakovať zelenú S/R zónu.

XVG/BTC

Verge sa dostal na takmer 4-mesačné minimá, preto je veľmi dôležité dno červenej zóny. S XVG to nevyzerá príliš dobre. Myslím, že veľa prietoru z denného hľadiska nie je, no z krátkodobého pohľadu tu priestor na pokles máme. V hre je otestovanie čereného supportu, po prerazení tejto zóny. Následne by sme mohli vidieť miernu konsolidáciu. Verge stále stráca pevnú pôdu pod nohami a silné supporty sa stávajú slabými.

XMR/USD

Monero stále konsoliduje v šedom pásme. Pred pár hodinami sme síce otestovali zelenú zónu, ale nedokázali sme uzavrieť ani nad šedou, takže si môžeme všimnúť dominanciu predávajúcich. Stále sa pohybujeme na hrane rezistencie, takže je tu ako taká šanca prerazenia smerom nahor. Nakupujúcim hrá do karát aj žltá trendline, od ktorej sa trh odrazil smerom nahor. Pozitívum je aj, že sa nachádzame nad 100 EMA a 55 MA. Zo strednodobého hľadiska môže byť žltá trendline kľúčovým faktorom k rastu, pretože o pár desiatok hodín by teoreticky mohlo dôjsť k prerazeniu šedej zóny smerom nahor. A to vďaka podpore žltej trendline.

Pokiaľ by nastal opačný scenár, prerazenie žltej trendline by zapríčinilo silný cenový zostup a nemusela by tomu zabrániť ani šedá S/R zóna, ani EMA či MA. Dokonca ani biela trendline, ktorá pozostáva z tieňov sviečok.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...