25.03.18 Technická analýza ETH/USD – Zatím můžeme relaxovat

Share This Post

V současné době není na ETH moc co analyzovat. Cena bude pravděpodobně ještě nějaký čas konsolidovat, než se vydá nahoru. Zatím není růst ceny na pořadu dne a proto se rozhodně vyplatí zdrženlivost a chladná hlava.

Weekly trend …………………slábnoucí UP trend
Daily trend …………………….silný Down trend

Pokusím se Vám srozumitelně popsat, proč si myslím, že je dobré ještě počkat a dát trhu prostor, aby nám ukázal jeho skutečný záměr. Cena konsoliduje a nevykazuje žádný zásadní směr kromě pozvolného oslabování .

Dlouhodobě se domnívám že cena 425 $ je klíčový level, který může ovlivnit další vývoj. Tato cena se nachází v silném supportu. Pokud trh začne oslabovat pod tento support, bude to pro mnoho investorů signál, že pravděpodobně dojde k masivnímu oslabení ETH/USD.

ETH/USD-H4

Zatím jsme v bezpečí

Zatím tento černý scénář nehrozí, ale Ethereum budeme i nadále pozorně sledovat. nejvíc nás zajímá, jak se trh zachová v zóně supportu. Silný odraz nám dá signál, že pro trh je support dostatečnou překážkou přes kterou se nechystá projít a nastolit tak další a ještě silnější oslabování.

Bezpečná zóna není neprůstřelná

Opakem této hypotézy je proražení supportu. Pokud by totiž cena dokázala prorazit support a začala konsolidovat pod ním, znamenalo by to vážné problémy. ETH by se pak mohl v této zóně pohybovat poměrně dlouhou dobu .

Jsme rozhodně optimisté

Takový černý scénář teď nepředpokládáme a přikláníme se spíše k teorii, kdy se trh od supportu odrazí a začne postupně růst. Buďme však realisté a nedoufejme v pumpu k hodnotám z minulého roku, zatím můžeme počítat pouze s cenami 585 $, kde se nachází rezistentní úroveň. V případě, že tato resistence Ethereum nepustí a bude ho dál blokovat, dojde pravděpodobně na opakovaný návrat k supportu.

Pokud se však podaří resistenci překonat, měl by nastat tzv. pull-back k 585 $ s následným pokračováním růstu. Tento růst se může zastavit na ceně 730 $. Je to oblast další silné resistance která bude skutečně velkou překážkou na cestě k hodnotám roku 2017.

Optimisté pouze k resistanci

Ano, jsme optimisté pouze do bodu, kdy cena dorazí k silné resistanci nacházející se v oblasti 680-740 $. Toto je silná oblast která může optimistickou náladu zase na chvilku zchladit a vyvolá v nás otázky – co bude dál?

Dál můžou nastat dva scénáře. Proražení resistance a obnovení pozitivního růstu, návrat zpět do oblasti 580 $, případně na silný support.

Pokud se tedy Ethereum dostane až k resistanci, tak nás bude zajímat, jak se zde trh zachová. Tyto překážky nelze podceňovat, protože spolu s fundamentálními faktory to jsou oblasti, které rozhodují o dalším vývoji ceny.


Poznámka: proč analyzujeme krypto k fiat měně? Protože samotný Bitcoin, který je kótovaný k fiat měně ovládá náladu na trhu a nepřímo se z něho stává index krypto trhu. Ostatní kryptoměny mají pozitivní korelaci právě k Bitcoinu a proto je porovnáváme s hodnotou fiatu (dolaru).


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...