25.07.18 Denný update altcoinov – Potrebujeme konsolidáciu

Share This Post

Na niektorých altcoinoch sme mohli zaregistrovať mierny odraz. Počas dennej analýzy altcoinov som spomínal, že sa nachádzame na dôležitých úrovniach, kde je potenciál možného obratu. Najprv však trh potrebuje konsolidovať, aby nabral silu na ďalší rast.

Ktoré altcoiny vás zaujímajú? Hlasujte v ankete a my sa na ne pozrieme.

ETC/BTC

Ethereum Classic sa pohybuje blízko žltej trendline. Platí tu zatiaľ scenár zo včerajšej analýzy. Očakávam, že v tejto zóne budeme nejakú dobu konsolidovať, trh by sa tu mohol oprieť o dlhodobú trendline.

ADA/BTC

Cardano vyzerá z krátkodobého hľadiska dobre. Formuje sa nám tu síce formácia H&S, no aktuálne sa nachádzame v blízkosti šedej zóny. Podľa aktuálnej situácie by sa v najbližšom období mohlo začať formovať pravé rameno. To by znamenalo otestovanie modrej S/R zóny. Aj keď sa nám zatiaľ rysuje táto formácia, z technického hľadiska je to medvedia formácia, pokiaľ nadobudne platnosť. Napriek tomu si myslím, že šedá S/R zóna je dostatočne silná, optimizmus na trhu je. Aj preto si myslím, že nakupujúci nedovolia, aby bola prerazená táto úroveň a z dlhodobého hľadiska budeme stúpať. Uvidíme, ako sa bude hodnota BTC správať na úrovni modrého pásma.

TRX/BTC

Včera som spomínal, že tlak nakupujúcich na 4H pin-bar z krátkodobého hľadiska vytlačí hodnotu na šedú S/R zónu. Viac krát ju testoval a nedokázal ju preraziť. Takže vyzerá to len na krátkodobé „haló“ a ideme zase dole. Najbližšie hodiny budeme obchodovať v červenej zóne. Je tu pravdepodobnosť, že predávajúci sa pokúsia spraviť retest včerajšieho low. Fundament je stále v hre a môže cenu vytlačiť vyššie.

Na druhej strane, trh možno bude testovať túto zónu a následne pôjdeme up, pretože včerajšia denná sviečka vyzerá dobre, ale šedá zóna, ktorú sme dlho prekonávali bude veľmi silná prekážka.

ZEC/USD

Naplnili sme krátkodobý cieľ. Po prerazení S/R úrovne na 199 USD sme dokázali cenu vytlačiť na vrchol zelenej zóny. Na 4H grafe situácia vyzerá, že v hre je otestovanie 199 USD. To by sme však museli preraziť support na úrovni 212 USD, ktorý nie je príliš silný.

Pre ďalší rast potrebujeme, aby biely support udržal cenu a EMA 100 aj MA 55 takisto. Inak by sa potvrdila formácia dvojitý vrchol, ktorá sa momentálne formuje (ale zatiaľ nie je platná).

Musíme si však počkať na uzavretie aktuálnej 4H sviečky. Pokiaľ by vznikol bullish pin-bar alebo Doji a dokázali by sme hodnotu udržať v zelenej zóne, mohli by sme ísť vyššie.

XLM/BTC

Stellar sa stále pohybuje v rozmedzí trojuholníka. Rešpektuje jeho klesajúcu stranu a nepodarilo sa mu ju preraziť, keďže úrovne EMA100 a MA55 ho zastavili. Ako som spomínal, postupne robíme nižšie vrcholy, ale zelený suport a hlavne šedá zóna S/R stále drží. V najbližších hodinách sa rozhodne o smere. Pokiaľ prerazíme hornú hranu šedej zóny, padneme až na jej dno, pokiaľ trendline, tak budeme atakovať bielu trendline z vrchu a pokúšať sa o prerazenie. V týchto hodinách určite odporúčam sledovať Stellar a jeho krátkodobý vývoj.

Na záver by som len spomenul, že trhy sa stále menia a preto sa menia aj názory v analýzach. Takže v žiadnom prípade neodporúčam obchodovať podľa dva dni starej analýzy, pokiaľ tam nespomínam názor na strednodobý výhľad. Pokiaľ spomínam názor z veľmi krátkodobého hľadiska, hovorím o situácií, ktorej som priklonený max na 5-10 hodín, pričom prevláda strednodobý a dlhodobý výhľad. Vývoj altcoinov závisí najmä od BTC, pričom technická analýza slúži na určenie hodnôt potenciálneho obratu alebo konsolidácie…

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

 

 

 

 

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...