27.04.20 – BTC/USD – Alternativní scénář očekávaného pohybu

ANALÝZA – Bitcoin na zlomovém bodě – Je čas jít nad 10 000 $

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Trh zpomaluje, ale jistě vstupuje do klíčové zóny, a jelikož většina lidí očekává výrazný pohyb dolů, pojďme se podívat i na alternativní možnost.

Současná situace

BTC se nyní pohybuje zhruba uprostřed trendového kanálu na ceně 7 550 USD, pod silnou rezistenční oblastí okolo 8 000 USD. ETH se již pohybuje na horním okraji svého trendového kanálu a XRP (Ripple) se blíží do apexu formace rising wedge. Z technického pohledu vše opravdu nasvědčuje tomu, že bychom brzo měli vidět výraznější pohyb dolů.

Alternativní scénář

Zhruba v oblasti 8 200 – 9 000 USD se nachází veliký CME Gap, jehož vyplnění – jak jinak než knotem – a uzavření nad 8 200 USD by nás dostalo do oblasti pod historickou trendovkou, která nás limituje v dalším růstu. Pak by i stále z technického hlediska dávalo smysl opětovné testování spodní trendovky okolo 5 000 USD. Avšak pod tuto trendovku bychom se dostali přesně v době očekávaného halvingu a retail někdy také dokáže předvést svou sílu.

Zvážení faktorů

Pro

  • Fraktál z minulosti (viz. obrázek)
  • Halving
  • Nevyplněný CME Gap

Proti

  • Méně pravděpodobný scénář dle technické analýzy

Závěr

Mám rád technickou analýzu, protože dle mého názoru již všechny informace v trhu obsahuje. Osobně, mé zaujetí zůstává bearish, ale je třeba počítat se všemi variantami, což  je i účelem tohoto článku. Pokud by došlo k tomu, že bychom šli nahoru, zatímco akciový trh by kolaboval dolů, viděli bychom zde de-coupling od tradičních finančních trhů, což by v nadcházející ekonomické recesi mohlo podpořit další přesun kapitálu.

btc, 27.04.20 – BTC/USD – Alternativní scénář očekávaného pohybu, TRADING11