Tyto 3 smartcoiny z vás v 2021 bullrunu udělají milionáře

Share This Post

Smart chainy jsou hitem posledních let. Jsou to právě smart chainy jako Ethereum, které umožňují vývoj všemožných decentralizovaných aplikací. Díky nim např. vzniklo celé hnutí decentralizovaných financí. Dnes se podíváme na 3 smart chainy, které budou v následujícím cyklu s velkou pravděpodobností hrát prim. Ethereum je prozatím jasným lídrem a pro dnešek jej necháme stranou.

Cardano ADA – největší konkurent Etherea

Cardano si za dobu své existence vytvořilo silnou pozici na trhu s kryptoměnami. To je primárně díky silným týmům, které se na vývoji podílí. Na vývoji Cardana se podílí tři týmy. Cardano Foundation, IOHK a Emurgo, které společně budují ekosystém ADA.

Cardano patří mezi Proof of Stake blockchainy. To znamená, že do validace transakcí a vytváření bloků se může zapojit prakticky kdokoliv, a to bez omezení (jediným omezením je fakt, že uživatel musí vlastnit dostatek ADA mincí).

Zje najdete TOP 5 Cardano peněženek

Po spuštění mainnetu se rychle zformovaly těžební pooly (přední pool CZ/SK komunity je např. Cardanians.io). Ty jsou nicméně strukturálně omezeny a systém v podstatě funguje tak, že velké pooly budou mít nevýhodu proti těm menším, což je forma boje proti centralizaci, kterou můžeme vidět u PoW chainů.

Cardano má za sebou úspěšné spuštění PoS mainnetu a do konce roku bude na síti také možné budovat smart kontrakty, což je hlavní důvod k existenci takového blockchainu. Hlavní výhodou by oproti např. Ethereu měla být podstatně vyšší rychlost.

Lídrem projektu je Charles Hoskinson, který se podílel jako jeden ze zakladatelů na vývoji Etherea. Pod jeho vedením se Cardano jeví jako vyloženě pragmatický projekt, který cílí na reálné využití.

Tuto kryptoměnu v polovici prosince čeká hard-fork. Více informací zde:

Cardano čeká hard-fork! Co od něj můžeme očekávat?

Cosmos ATOM – inovativní internet blockchainů

Cosmos je na rozdíl od Cardana tzv. DPoS systém. Stejně jako u Cardana je potřeba pro validaci transakcí „stakovat“ (sázet) určitý počet mincí ATOM. Na rozdíl od Cardana je tento systém méně benevolentní.

Cosmos má horní hranici v počtu validátorů a tím je počet 300. V síti tak může v dohledné době existovat maximálně 300 validátorů, kteří se budou průběžně měnit podle obejmu stakovaných a delegovaných mincí.

Za projektem Cosmos stojí společnost Tendermint, která vymyslela a vytvořila právě Tendermint Consensus Engine. Cosmos je pak jejich vlajkovou lodí.

Hlavní výhodou sítě je vysoká míra interoperability. Cosmos bude v podstatě internetem blockchainů. Jednotlivé blockchainy v ekosystému spolu budou snadno komunikovat a mohou tak spolupracovat. Zároveň jsou připraveny také tranzitní zóny, které umožní komunikaci s ostatními blockchainy.

Na bázi Tendermint buduje hned několik významných entit. Binance chain se buduje na Tendermint enginu anebo také Crypto.com Chain. Tyto blockchainy pak budou mít snadnou cestu do skupiny blockchainů v ekosystému Cosmos.

Cosmos má tak velmi dobře nakročeno do budoucího cyklu, i když je možné debatovat o tom, zda omezení decentralizace v takové míře nebude v dlouhodobém výhledu na škodu.

Chcete vědět více? Přečtěte si naši (starší) analýzu systému Cosmos z doby, kdy byl v ICO fáze:

6.8.2018 ICO Iris Network (IRIS) – První část internetu blockchainů Cosmos

Polkadot

Polkadot, podobně jako Cosmos, patří do rodiny DPoS protokolů. Momentální limitace počtu validátorů je nicméně vyšší a jedná se o 1000 validátorů oproti 300 ze sítě Cosmos.

Důvodem k omezenému počtu validátorů v obou sítích je rychlost. Díky fixnímu počtu validátorů je možné síť budovat jako rychlejší varianty klasických blockchainů. Cena za zrychlení je samozřejmě potenciální omezení decentralizace.

Polkadot pochází z dílny Gavina Wooda, který byl stejně jako Charles Hoskinson u vzniku sítě Ethereum. Architektura sítě DOT se významně podobá právě architektuře sítě Cosmos. V rámci ekosystému budou všechny různé blockchainy propojeny, což umožní vysokou míru interoperability.

Kde nakupovat tyto kryptoměny? Doporučujeme burzu Binance. Vytvořte si účet přes >>>tento link<<< a získáte doživotní slevu 5% na poplatky.

Stejně jako u sítě Cosmos funguje na Polkadot mnoho různých projektů. A právě široký ekosystém je jednou z hlavních výhod. Ten umožňuje podstatně vyšší množství potenciálních operací, které bude chain zvládat. Jednotlivé chainy a služby na nich mohou jednoduše kooperovat při vytváření komplexních produktů.

Polkadot mainnet byl spuštěn nedávno a cena mince je vysoce volatilní. Proběhla také denominace, kdy byl počet mincí 100x vynásoben. Zatímco při spuštění tak byla základní jednotka sítě za 400 dolarů, nyní se cena základní jednotky DOT pohybuje okolo 4 dolarů. Jedná se pouze o kosmetickou změnu.

Chcete získat nějaké coiny ZDARMA? Blíží se airdrop tokenu SPARK! Dostane ho každý majitel XRP. Airdrop podporuje i Coinbase:

Chcete dostat SPARK airdrop od Flare Networks? Pošlete XRP na Coinbase

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...