31.05.18 Technická analýza LTC/USD – Nová naděje

Share This Post

Dnes stylově z místa, které je pro analýzu jako dělané, právě sedím v úžasné kavárně Paralelní Polis a poprvé jsem reálně zaplatil za kávu v kryptoměně Litecoin. V době psaní této analýzy se Bitecoin obchoduje za 7550 $ a zatím to vypadá, že odraz od úrovně 7200 $ funguje dobře. Hlavně aby nám to vydrželo.

Ostatní altcoiny samozřejmě reagují opatrným růstem a protože jsem za kávu zaplatil v LTC, tak se podíváme na technickou analýzu LTC/USD.

Daily trend ………………………………… Downtrend
Weekly trend ……………………………… slabý UPtrend
Volume (24h) …………………………….. $300 711 000 USD / 39 828 BTC

Litecoin reaguje na růst Bitcoinu velmi nejistě a zatím se obchoduje za 119.60 $, nicméně je velmi pozitivní, že trh si zatím drží hladinu nad 115 $, což je úroveň těsně nad supportem. Přesto, že minulý týden zavřela weekly svíce skutečně negativně, se cena udržela nad hladinou 115 $ uvnitř supportu. Pozitivní na tom je, že nám cena nepropadla pod support.

Litecoin – Daily

Co tedy teď očekávat ?

Samozřejmě se může stát, že pozitivní nálada z trhu zmizí a bude následovat další pád přes support. Ovšem, teď bude trh pravděpodobně pouze mírně korigovat předchozí dump. Také je potřeba si uvědomit, že dnes je poslední den v měsíci a proto ani neočekávám žádnou velkou změnu. Myslím si, že bude bohatě stačit, když se cena udrží nad supportem a nový měsíc nebude mít ambice prorazit pod úroveň 115 $.

Celé to zatím vypadá jako formace dvojité dno, které není zcela potvrzené, neboť potřebujeme aspoň nějaký menší růst a odpoutání od supportu, současné posílení ceny o 4 $ nestačí. Chtěl bych vidět cenu v závěru dne například v úrovni 130 $, těsně pod komplikovanou oblastí 128-140 $.

LItecoin – H4

Abych nebyl moc negativní, tak přece jen, i když se na daily zatím nic zásadního neodehrává, tak například na TF-H4 je docela živo. Trh se vrátil nad rozhodnou cenu supportu 115 $ a vytvořil pullback. To vytvořilo po technické stránce vyšší dno přímo na úrovni rozhodné ceny 115 $.

Teď ještě potřebujeme vyšší vrchol, který by mohl nastat poté, co se cena dostane k úrovni 130 $. To bude spodní okraj komplikované oblasti, která tvoří vnitřní lokální resistanci. Pokud bude odraz od supportu úspěšný a trvalý, tak můžeme očekávat celkově návrat pod hlavní resistanci v úrovni 140-146 $. Zde pak bude záležet na reakci trhu a pouze překonání resistance podpoří další růst. Do doby, než trh překoná resistanci, bude stále hrozit návrat k supportu 115 $

Rozhodující slovo bude mít stejně konec týdne a pokud bude close v úrovni dnešní ceny nad supportem, tak se nám vykreslí pinbar, který by byl pozitivním signálem a mohl by přesvědčit investory k nákupům .

Mimochodem, to espresso je brutálně silné 🙂


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?
Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...