31.08.18 Technická analýza ETH/USD – v zajetí nejistoty

Share This Post

Ethereum v současné chvíli stojí 284,47 dolarů, což znamená oslabení o přibližně 1,5 procenta. Kryptoměna nedávno prolomila hranici 298,30 a 294 dolarů, a tak jsme svědky obratu do rostoucího trendu.

Ačkoli na trhu probíhal jistý objem nákupů, během včerejší noci měli jasnou převahu prodejci. Kryptoměna nejdříve zasáhla support na ceně 290 dolarů a dnes se dokonce propadla pod 285 dolarů, aniž by se kupující dostali ke slovu.

Obchodníky teď především zajímá, jak se cena zachová v rozmezí 283–284 dolarů. Pokud budou mít nadvládu stále prodejci, nejbližší support bude na 280 dolarech. Z krátkodobého hlediska by mohl Ether stagnovat v oblasti 280 až 283 dolarů, pokud se tedy na scéně neobjeví důvod k nákupu.

ethusd

Klíčový support se tak aktuálně nachází na ceně 280 dolarů a klíčová rezistence je o 15 dolarů vyšší. MACD sice na časovém rámci D1 roste, ale stále se nachází v negativní oblasti, a výsledek je tak neutrální. Stochastic se zatím nachází v pozitivní oblasti, ale klesá a signál k růstu začíná slábnout.

Fundament

Co se týká fundamentu, dočkali jsme se zajímavé zprávy z Kanady, ve které Národní rada pro výzkum (NRC) spustila novou aplikaci založenou na Ethereum. Aplikace se používá pro vyhledávání a ukládání informací, včetně informací týkajících se grantů.

Smyslem je ukázat, jak se dají blockchainové aplikace využívat. Pokud bude projekt úspěšný, zapojí se do procesu i další státní útvary a orgány. Jednou z nejdůležitějších výhod aplikací pro uchovávání informací je snížené riziko jakýchkoliv externích útoků. Právě tato vlastnost by mohla zapříčinit velké rozšíření blockchainu v budoucnosti.

Ethereum sice poslední dobou výrazně klesá, ale jeho těžení se stále více než vyplácí, tvrdí Brian Venturo, zakladatel Atlantic Crypto.

Vytěžení jednoho Ethereum vás vyjde přibližně na 152 dolarů, což je téměř polovina jeho tržní ceny. Venturo zakládá své výpočty na nákladech na elektrický proud v USA. Cena kWh se však může velice lišit stát od státu a zem od země. V některých případech vás může vytěžení 1 Ethereum vyjít dokonce na méně než 50 dolarů, a těžaři se tak s radostí do takových oblastí stěhují.

Co se týká samotného Etherea, i v jeho případě se brzy dočkáme zajímavých novinek. Na poslední srpnový den se chystá setkání vývojářů, na němž se bude diskutovat o inflaci a odměnách za vytěžený blok.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...