5 důvodů, proč Bitcoin v roce 2021 předvede obrovské rallye

5 důvodů, proč Bitcoin v roce 2021 předvede obrovské rallye

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Trh s kryptoměnami prakticky od Bitcoin halvingu stagnuje. To je scénář, který předpokládal jen málokdo, ale stalo se. Cena Bitcoinu se pohybuje mezi 9-10 tisíci dolary a jakékoliv pokusy o proražení tohoto kanálu skončily neúspěchem. Tak dlouhé období akumulace s nízkou volatilitou jsme naposledy zažili na začátku minulého roku, kdy se BTC obchodoval za 3500 $.

Klidná období na trhu s kryptoměnami ovšem nikdy netrvají dlouho a dříve či později se trh pohne novým směrem. Ale kam se vydá? Nuže, existuje množství indicií, že se můžeme těšit na další velké rallye, které by měly přijít v roce 2021.

Obsah článku:

  • Volatilita Bitcoinu na ročním minimu
  • Masivní akumulace BTC a navyšování HODL pozic
  • Korelace mezi HODL vlnami a cenou Bitcoinu
  • Rostoucí zájem o kryptoměny ze strany institucionálních investorů a velkých hráčů z tradičních trhů

Určitě vás bude zajímat: Bitcoin je nudný? Dnes dosáhl ČTYŘI maxima – Zde jsou

Volatilita Bitcoinu na ročním minimu

Bitcoin se momentálně nachází ve zlomovém bodě. Svět zasáhla pandemie koronaviru, která stále zuří v některých zemích včetně USA, a lidé pomalu ztrácejí jistotu. Bitcoin byl vytvořen v roce 2008 jako odpověď na finanční krizi. Všichni tedy s napětím sledují, jak se zachová v aktuálním krizovém období.

To lze vidět i na minimální volatilitě. Lidé jsou nyní opatrní. Tak nízká volatilita ovšem nikdy nevydržela dlouho.

Bitcoin index volatility
Bitcoin index volatility

Dva signály na nákup altcoinů – Zkuste tyto mince od Trader 2.0

Masivní akumulace BTC a navyšování HODL pozic

Důvěra investorů v Bitcoin v roce 2020 výrazně stoupla. V současnosti již HODL pozice dosáhly nového All Time High (61 %) a zájem o kryptoměny má stále více tradičních investorů.

„Zaprvé, 61 % všech Bitcoinů se více než rok nepohnulo! Jde o absolutní historické maximum. A aby toho nebylo málo, 44% zásoby Bitcoinů se nepohnuly za poslední 2+ roky (téměř ATH) a téměř 30 % BTC se nepohnulo více než 3 roky! Lidé HODL-ují,” řekl šéf společnosti Glassnode Rafael Schulze-Kraft.

Jistotu dlouhodobých investorů nenapravil ani letošní rychlý dump Bitcoinu na 3700 $. Pokud tato událost nevyděsila HODL-ery, nevystraší je už nic.

Počet hodláme-ování Bitcoin na historickém maximu
Počet HODL-ovaných Bitcoinů na historickém maximu

V tomto roce zaznamenáváme jednu z největších akumulačních fází v historii, což budeme rozebírat i v dalších bodech tohoto článku. V roce 2020 klesaly HODL pozice pouze 16 dní.

Potřebujete pomoct při obchodování kryptoměn? Využijte 50% slevu na naše členství a vyzkoušejte na měsíc Trading11.

Korelace mezi HODL vlnami a cenou Bitcoinu

Navyšování HODL pozic svědčí o důvěře velkých investorů v rostoucí hodnotu kryptoměn a hlavně Bitcoinu. HODL-eři se ale mohou mýlit. Nebo ne? V tomto grafu porovnáváme hodnotu Bitcoinu s objemem HODL pozic. Jak můžete vidět, během let tam vznikla pěkná korelace.

Porovnání ceny Bitcoinu s objemem Hodl pozic
Porovnání ceny Bitcoinu s objemem HODL pozic

Navyšování HODL pozic většinou předchází růstu Bitcoinu a naopak, pokud HODL-eři začnou prodávat, eventuálně můžeme očekávat i pokles ceny. Od druhého čtvrtletí 2018 jsme v růstové fázi, i když někteří HODL-eři prodávali i během bullrunu z minulého roku.

Rostoucí zájem o kryptoměny ze strany institucionálních investorů a velkých hráčů z tradičních trhů

O tom, že stále více multimiliardářů, institucí a velkých hráčů z Wall Street se zajímá o Bitcoin, jsme na tomto webu psali již mnohokrát. Svědčí o tom i pravidelné reporty společnosti Grayscale, která momentálně vykupuje více Bitcoinů, než kolik se jich těží. Velké investiční společnosti jako Fidelity či ICE už nějaký čas nabízejí své kryptoměnové služby. A o zájem hedge-fondů o BTC svědčí prohlášení legendárního investora Paula Tudora Jonese. Ten se rozhodl alokovat 1 % svého 22miliardového fondu do BTC.

Je důležité poznamenat, že tito velcí hráči z Wall Street mají bohaté zkušenosti s investováním a umějí potichu nakupovat tak, aby to pouze minimálně ovlivnilo cenu aktiva, o které mají zájem. Teprve, když budou spokojeni s velikostí svých pozic, přijde na řadu pumpování.

Pád Bitcoinu na 6000 $ bude bullish – Zde jsou důvody

Nadějná technická struktura – Analytici se shodují, že bullrun se v nejbližších měsících stane skutečností

Trh s kryptoměnami je plný spekulantů a neschopných obchodníků, kteří mudrují na internetu a snaží se zviditelnit tím, že vyvolají senzaci. Proto většina fanoušků kryptoměn začala ignorovat predikce a mnohé dokonce zasáhla letargie. Velká část komunity nevěří, že v dohledné době Bitcoin může překonat své historické maximum.

A není se čemu divit, informační šum v krypto-sektoru je obrovský a získat názory od kvalitních a zkušených odborníků je velmi náročné. V posledních měsících jsme ale postřehli zajímavý trend. Mnoho vysokoprofilových obchodníků se různými způsoby dopracovalo ke stejným závěrům. Bitcoin v příštích letech (2021-2023) dosáhne nového maxima, které se bude pohybovat okolo 70-100 tisíc dolarů.

S jednou z prvních známých predikcí tohoto kalibru přišla německá banka LB Bayern, která reagovala na nadcházející halving a stock-to-flow metodou se dopracovala k hodnotě
90 000 $ pro Bitcoin „po halvingu.” Nikoli ovšem okamžitě po halvingu, eventuálně bychom se tam ale měli dostat…

TOP německá banka – Bitcoin bude po halvingu stát 90 000 $

Známé jsou i fraktálové analýzy, v nichž tradeři hledají podobné patterny z minulosti a snaží se je aplikovat na aktuální situaci. Tyto analýzy také dávají stejný závěr. 70-100 tisíc za Bitcoin do dvou let.

Bitcoin za 70 000 $ v roce 2021? Podle tohoto fraktálu ano!

Analýza 6M grafu - Nunya Bizniz
Analýza 6M grafu – Nunya Bizniz

Zajímavě vypadá i analýza 6měsíčního grafu od obchodníka Nunya Bizniz. Ten hledá takzvanou G1 svíci (Green one). Tvrdí, že vždy po vytvoření této svíce trhy zaznamenaly několikaletý růst. Naposledy se G1 svíce uzavřela před dvěma dny.

A to jsou naše důvody, proč Bitcoin v roce 2021 zaznamená další velký uptrend a vytvoří nové ATH, které bude podstatně vyšší než to současné. Jak se vám to zamlouvá? Zapomněli jsme na něco? Nebo s některými důvody nesouhlasíte? Reagovat můžete např. v komentářích pod článkem.