7 smrtelných hříchů ve světě kryptoměn

ZDROJ:kryptomagazin.sk

Rozhodli jste se nakoupit nějaké kryptoměny či s nimi obchodovat na burze? Skvělé! Ale dejte si pozor. Neberte to na lehkou váhu! Kryptoměny jsou zrádné a pokud zhřešíte, budete potrestáni. Zde je sedm smrtelných hříchů, které lákají každého krypto nadšence, ale měli byste se jim za každou cenu vyvarovat!

Shortování Bitcoinu

Short pozice je mechanismus, při němž obchodník vydělává na propadu ceny “shortováním” kryptoměny. V burzovních análech se už léta traduje, že shortovat Bitcoin se nevyplácí. Tato kryptoměna totiž začne stoupat vždy v té nejnevhodnější chvíli a shortáři z toho serou bobky. Naposledy se to stalo nedávno, když Tesla ohlásila nákup BTC za 1,5 miliardy dolarů.

Více: Bitcoin se neshortuje! Tesla pumpa zlikvidovala shorty za půl miliardy – 50k na dosah!

Obchodování na páku a půjčka na nákup kryptoměn

Používání páky při obchodování s kryptoměnami je chamtivost na druhou. Půjčovat si, abyste měli ještě větší zisky se většinou neoplatí a mnohým aspirujícím obchodníkům tato praktika zlikvidovala pozici či celý účet.

Nestačí vám zisk 100-200 %? Tak to raději jděte do kasina. Tam máte větší šanci na úspěch než na burze s pákou.

Páka na burze je vlastně půjčka, kterou si berete, abyste mohli nakoupit více, než si můžete dovolit. Stejně jako margin trading nedoporučujeme ani brát si půjčku kvůli nákupu kryptoměn. Mnoho lidí tak přišlo nejen o své úspory, ale ještě se i pořádně zadlužili. Nebuďte mezi nimi!

Investice do shitcoinů

Protože zisky z Bitcoinu, Etherea a dalších kvalitních a ověřených kryptoměn nestačí. Vyhledávat spekulativní mince s vidinou obrovských zisků je vrchol chamtivosti a téměř vždy to končí špatně.

Dlouhodobé držení kryptoměn na burze

Tento hřích má mnoho společného s leností. Držet velké objemy kryptoměn na burze je velmi, velmi špatný nápad a dříve či později se vám to vymstí. Not your keys, not your Bitcoins! Nevzdávejte se největší výhody, kterou kryptoměny přinášejí a držte si coiny ve vlastní peněžence.

K tomuto tématu se nedávno vyjádřil i Elon: Touto radou od Elona Muska by se měl řídit KAŽDÝ majitel kryptoměn

Používání burzy s KYC

Nákup a prodej kryptoměn na velké a zaběhnuté burze je relativně bezbolestná záležitost. Jde to prakticky okamžitě a za minimální poplatek. No má to ale jeden problém. Vzdáváte se tím svobody, kterou kryptoměny přinášejí.

Při správném používání může být Bitcoin téměř dokonale anonymní. Nevzdávejte se tak snadno své anonymity! Najděte způsob, jak nakoupit resp. prodat v tichosti, aniž jste o tom informovali vládu. Je snad vaše věc, do čeho investujete své těžce vydělané peníze.

Investice do MLM kryptoměn

Pokud vás kamarád nebo známý osloví s pozvánkou na přednášku o MLM projektu, je to většinou špatné znamení. Multi Level marketing je strategie, která mnohým firmám pomohla pořádně rozjet prodeje svých produktů, ale většinou slouží podvodníkům na okrádání lidí.

MLM a kryptoměny, to je vždy obrovský průšvih. V historii existovalo hned několik velkých podvodů, které se šířily kvůli MLM. Mezi nejznámější pyramidy patřily projekty OneCoin, DasCoin a PlusToken. A nejsmutnější je na tom to, že někteří šiřitelé resp. investoři stále tvrdí, že nejde o podvod.

Víra v cenové predikce

Posledním, a možná i největším hříchem, je věřit, že někdo jiný zná budoucnost. Je jedno, jestli je to kamarád, obchodník s 20 letými zkušenostmi nebo Elon Musk. NIKDO neví, jaká bude cena Bitcoinu zítra, natož za měsíc či rok.

Pokud jde o kryptoměny, nikdy nikoho neposlouchejte a obchodujte tak, jak to cítíte. NIKDY neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit a NIKDY, ale opravdu nikdy, si nepůjčujte, abyste mohli nakoupit krypto.

A nakonec doporučujeme přečíst si tento článek o nové děsivé technologii, která má potenciál okrást nás o svobodu, kterou nabízí Bitcoin:

Disclaimer / Tento článek slouží pouze pro přehled, nelze jej považovat za investiční poradenství. Trhy jsou nevyzpytatelné a bez dostatečných znalostí je obchodování hazard. Za případné ztráty neneseme odpovědnost.