06.02.19 Technická analýza BNB/BTC & BNB/USD – Nepodléhejte euforii

Share This Post

BNB se opět dostal do zájmu spekulativních obchodníků poté, co byla spuštěna aplikace Binance launchpad. Samozřejmě, velký podíl na růstu BNB má BTT token který byl přidaný právě do platformy Binance launchpad. Nicméně, BTT je momentálně, poháněný fomo a až se vše uklidní pravděpodobně bude i BNB korigovat.

Více o novinkách kolem Binance Launchpadu najdete zde.

Daily trend ………………………… UPtrend
weekly trend ……………………… UPtrend

To samozřejmě neznamená, že vychladnutí fomo na BTT způsobí nějaký zásadní obrat trhu na BNB. To se pravděpodobně nestane, neboť BNB se těší značné popularitě i díky pálení tokenů. Jejich počet v oběhu se stále zmenšuje, což přirozenou cestou přispívá růstu ceny.

Momentálně bych se soustředil především na předchozí swing high 0.0026635 BTC, které je teď nejzajímavějším bodem v trhu. Jestliže bude toto high překonáno, bude to další signál k pokračování růstu. Trh na páru s BTC je v silném UPtrendu, a proto bych se nebál na korekcích přikupovat. Podporou nám bude například support v úrovni 0.0015400 BTC.

BNB/USD – docela jiná situace

Trochu jiná situace je na páru s USD. Zde se cena může zastavit v resistanci, která leží na úrovni 9.8 $. Tuto oblast také komplikuje sestupná trendline, která stojí v cestě dalšímu růstu, právě v oblasti resistance.

Na této trendline bude trh velmi pravděpodobně reagovat i díky resistanci. Proto bych v této úrovni 9.8 -10 $ neváhal uzavřít pozici při prvním náznaku selhání. Tady si musíme skutečně pohlídat negativní reakce, neboť dlouhodobý trend je silně down. Na daily je sice UPtrend, ale ten pravděpodobně dovolí růst pouze k resistanci, pokud se tam trh vůbec dostane. V podstatě již teď se cena nachází v kritickém pásmu dlouhodobého downtrendu a vůbec bych se nedivil, kdyby se korekce spustila ještě tento týden.

Zvláštní pozornost bych pak věnoval vzestupné TL (černá). Pokud by jí trh překonal, tak by se cena mohla propadnout až k úrovni 4,2 $.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Bílý dům viní Moonshot AI ze zneužití technologie Anthropic pro Kimi K3

Bílý dům obvinil Moonshot AI, že při vývoji modelu Kimi K3 využila distilaci technologie Anthropic. Část expertů ale zpochybňuje, že by výkon nového čínského modelu šlo vysvětlit právě tímto postupem.

Stripe chce koupit PayPal za 53 miliard dolarů. Stačí to akcionářům?

Stripe a Advent International nabídly za PayPal 53 miliard dolarů, tedy 60,50 dolaru za akcii. PayPal nabídku zatím nekomentoval a řeší cenu, financování i regulaci.

Bitcoin vyskočil nad 64 000 USD po slabší inflaci v USA

Bitcoin po zveřejnění červnové inflace v USA krátce vystoupal nad 64 000 USD. Index spotřebitelských cen klesl meziměsíčně o 0,4 %, což byl největší pokles od dubna 2020. Obchodníci ale upozorňují, že cena stále naráží na důležitý odpor.

Tři američtí politici nakoupili akcie SpaceX krátce po rekordním IPO

Tři členové Sněmovny reprezentantů USA koupili akcie SpaceX krátce po rekordním vstupu firmy na burzu. Nákupy přitahují pozornost hlavně kvůli načasování a vazbám společnosti na americkou vládu.

Bitcoin narazil u 64 000 USD. Přijde obrat už na podzim?

Bitcoin po týdenní uzávěrce oslabil k 62 500 USD a oblast kolem 64 000 USD zůstává krátkodobou překážkou. Trh sleduje inflaci v USA, vystoupení Kevina Warshe k politice Fedu i napětí mezi USA a Íránem.

Polymarket chce v USA nabídnout obchodování na marži

Predikční platforma Polymarket podniká další krok k rozšíření svých služeb na americkém trhu. Její přidružená společnost Coming Home GBA LLC podala u americké National Futures Association žádosti, které by platformě otevřely cestu k obchodování na marži.