Poslední přehled trhu byl vcelku radostný. Kryptoměny v sobotu po páteční korekci příjemně stoupaly. Růst o víkendu pokračoval a Bitcoin nakonec dosáhl na lokální maximum v úrovni 8800 $ (Bitstamp). Bohužel, tam se momentálně nachází silná rezistence a Bitcoin je tak zaklíněný mezi dvěma hladinami.
Zdola ho v dalším pohybu omezuje support v intervalu 8300 – 8450 $, shora zase zmiňovaná rezistence. Vidět to je nejlépe při pohledu na daily graf, kde si můžete všimnout, že knoty svíček sice tyto hladiny přesahují, ale v posledním týdnu trh respektuje obě technické úrovně.
Disclaimer: Tento článek slouží k popularizaci obchodování kryptoměn. Nelze jej považovat za investiční poradenství. Pokud máte zájem o profesionální Technické analýzy a kvalitní signály, zvažte toto speciální členství, které vzniklo spoluprací dvou největších obchodních krypto-komunit v Česku a na Slovensku.
Bitcoin testuje stoupající trendline
Ještě tu však máme střednědobou trendline, podle které se Bitcoin pohybuje prakticky od začátku května. Momentálně trh tuto trendline testuje a je možné, že už dnešní daily svíce rozhodne o tom, zda budeme v nejbližších týdnech dále stoupat a otestujeme 10 000 $, nebo se dočkáme první větší letošní korekce.
TOP denní analýzy Bitcoinu najdete v této kategorii.
Je zbytečné spekulovat o tom, co se stane. Podle mě je to tak 50/50. Každý trader tvrdí něco jiného. I když, indikátor na TradingView je bullish – a to přes množství červených vlajek a indikátorů, které naznačují, že BTC by měl pokračovat směrem dolů.
Proto si myslím, že se strhla masová hysterie a lidé jsou iracionální optimističtí. Představa, že nyní budeme pokračovat vzhůru, až dokud nevytvoříme nové All-Time-High, je podle mě velmi naivní. I když osobně věřím tomu, že ATH do konce roku pokoříme (viz tato predikce).
Já osobně stále čekám na jasný impuls k nákupu, kterým pro mě bude propad BTC alespoň na 7000 $, případně i níže. Nakupovat se však chystám hlavně altcoiny, které se vyznačují větší volatilitou.
Co číst dále?
Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.