Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Share This Post

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát o kryptomenách a NFT. Medzi grafmi môžeme vidieť aj porovnanie počtu dní, kedy bolo ziskové kúpiť bitcoin v porovnaní s dnešnou cenou. Tá ukazuje, že 88,5 % všetkých dní, čo sa bitcoin obchoduje, ste mohli nakúpiť a dnes byť v pluse.

Po včerajšom zasadnutí Fed sa cena bitcoinu prepadla a v súčasnosti sa obchoduje okolo 28 000 USD za mincu. V porovnaní s trhom s ropou či zlatom je bitcoin stále mladíček. Obchoduje sa iba 4 593 dní. V 4 065 dňoch sa ale dal kúpil lacnejšie ako dnes. Dalo by sa povedať, že jediná éra „drahoty“ je od konca decembra 2020 do polovice roku 2022. V tom čase bitcoin vyrástol až na svoje All-time high (ATH) v hodnote 69 045 USD.

Graficky znázornené dni, kedy sa dalo kúpiť bitcoin. Zelene sú dni, kedy bola cena lacnejšia ako dnes. Čo bolo takmer v 90 % dní
Graficky znázornené dni, kedy sa dalo kúpiť bitcoin. Zelene sú dni, kedy bola cena lacnejšia ako dnes. Čo bolo takmer v 90 % dní (zdroj: Blockchain.com).

Dôležitá je vaša obchodná stratégia

Dalo by sa teda povedať, že vo väčšine prípadov sa vám držanie bitcoinu oplatí. Záleží ale samozrejme na vašej obchodnej stratégii. Všeobecne by sa dali ľudia rozdeliť do štyroch skupín. Maximalisti sú presvedčení o jednoznačnej budúcej dominancii bitcoinu (alebo aj inej  kryptomeny) a nikdy nepredajú. Medvedí trh berú ako priestor na dokupovanie. Ďalší sú HODLeri, ktorí idú dlhodobé investície, a s volatilitou tak nejako počítajú. FOMO je skupina, kde sa deje najviac chýb. Títo ľudia väčšinou nakupujú, keď cena rastie, a predávajú, keď cena klesá. Posledná skupina sú obchodníci, ktorí vedia zarobiť na raste aj na poklese.

Záver

Štatistiky nahrávajú tvrdeniu, že bitcoin môže slúžiť ako dlhodobý uchovávateľ hodnoty. Tento fakt podporuje aj množstevné obmedzenie počtu tokenov bitcoinu a spôsob jeho ťažby. Vo väčšine prípadov teda uchovanie hodnoty platí, ale priznajme si na rovinu. Kto z nás niekedy nepodľahol nejakému FOMO (Fear Of Missing Out) a neurobil nejakú blbosť?

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...