Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Share This Post

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci vyzývající Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), aby zrušila pravidlo ovlivňující finanční instituce obchodující s kryptofirmami.

V poměru 60 ku 38 dne 16. května prošli američtí senátoři HJRes. 109, usnesení rušící SEC’s Staff Accounting Bulletin č. 121. Pravidlo komise vyžaduje, aby banky uchovávaly digitální aktiva zákazníků ve svých rozvahách, přičemž kapitál je proti nim udržován. Což je opatření, které mnozí zákonodárci a vedoucí představitelé průmyslu kritizovali jako potlačující inovace.

„Ohromujících 60 senátorů vysílá silný signál, že obě komory Kongresu, napříč politickým rozdělením, jasně nesouhlasí s tímto pravidlem,“ uvedla v příspěvku z 16. května organizace Blockchain Association zabývající se krypto advokacií.

Prezidentské veto

Předtím, než rezoluce prošla Sněmovnou reprezentantů USA, prezident Joe Biden řekl, že má v úmyslu vetovat zákon, aby „chránil investory na trzích kryptoaktiv a chránil širší finanční systém“. Pokud americký prezident zákon vetuje, vrátí se do Kongresu a k opětovnému schválení bude vyžadovat dvoutřetinovou většinu hlasů.

„Hrozba prezidentského veta popírá skutečnost, že mezi voličskou veřejností, zejména mladými lidmi, roste povědomí o tom, že kryptoměny jsou něco, o co by se naši volení představitelé měli zajímat,“ uvedla Blockchain Association.

Hlasování představovalo atypický krok obou stran amerického Senátu rozděleného poměrem 51:49 ve prospěch demokratů. Podle senátorky Cynthie Lummisové to bylo poprvé, kdy toto zasedání Kongresu schválilo „samostatnou krypto legislativu“. Bílý dům okamžitě nezveřejnil prohlášení o schválení rezoluce.

„Je jasné, že proti SAB 121 existuje drtivá opozice a vyzývám [prezidenta Bidena], aby přehodnotil své předchozí prohlášení o záměru vetovat rezoluci,“ řekl zástupce Mike Flood, který rezoluci sponzoroval.

Společné usnesení by mohlo být přízviskem pro jiný krypto zákon, zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století. Legislativa objasňuje role SEC a Commodity Futures Trading Commission při regulaci digitálních aktiv. V červenci 2023 opustil výbor a očekává se, že bude představen ve sněmovně k hlasování v květnu.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...