Analytici predpokladajú skorý pokles ceny bitcoinu až na 23 000 USD

Share This Post

Cena takmer všetkých kryptomien vyletela v utorok večer strmo nahor, reagovali tak na pozitívne informácie z trhu. Včera večer sa ale opäť vrátili na support zo začiatku týždňa. Analytici si myslia, že akcia ešte nie je na konci a pokles kurzu ceny bitcoinu má ďalej pokračovať. Jeho trend pravdepodobne určí aj trend ostatných kryptomien.

Pri pohľade do grafov si možno všimnúť, že záujem o bitcoiny bol v utorok primárne ťahaný kryptomenovými derivátmi. Spotový trh zostával pokojný a dokonca aj mierne klesal. Aj keď v utorok objemy boli vyššie, tak ich nemožno porovnávať s ostatnými nárastmi roku 2023. Aj sadzby financovania futures zostali pomerne neutrálne. Denná sviečka síce uzavrela nad dvoma kľúčovými kĺzavými priemermi, ale bolo takmer isté, že túto rezistenciu nemožno považovať za prelomenú.

Analytici predpokladajú skorý pokles ceny bitcoinu až na 23 000 USD. Zdroj: MidjourneyPomer obchodovania medzi spotovým trhom a kryptomenovými derivátmi s bitcoinom (zdroj: CryptoQuant).

História sa opakuje?

Známy analytik Rekt Capital je vo svojom dlhodobom výhľade tiež skôr konzervatívny. V súčasnom správaní kurzu bitcoinu vidí podobnosť s rokom 2021, kedy bitcoin mieril k svojmu all-time high (ATH). Tiež vytvoril dvojitý vrchol a potom klesol. Pri aplikácii tohto patternu na súčasnú situáciu sa dostávame v dohľadnej dobe k poklesu až na hladinu 23 000 USD a potom možno aj nižšie.

Analytici predpokladajú skorý pokles ceny bitcoinu až na 23 000 USDTýždenný graf ceny bitcoinu ukazuje obdobné správanie kurzu bitcoinu v histórii a v súčasnosti (zdroj: X / @ rektcapital / TradingView).

Záver

Situácia sa môže zdať podobná, ale rozhodne nie je rovnaká. Poklesu nahráva aj súčasná ekonomická situácia, neistoty okolo regulácií a ďalšie udalosti. Máme tu ale aj pozitívne udalosti, ktoré môžu pomôcť dostať cenu bitcoinu nahor.

Blíži sa nám halving, stále je v hre prípadné schválenie spotových bitcoinových ETF a prezidentskí kandidáti USA sa predbiehajú v podpore kryptomien. Čo prinesie budúcnosť teda nevieme, a preto musíme všetko starostlivo sledovať. Šťastie praje pripraveným.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...