Analýza BTC – do pár dní se uzavře dlouhodobý medvědí pattern

Share This Post

BTC pokračuje zatím v rostoucím trendu, ale již v předešlé analýze jsme si řekli, že tento trend slábne. Od 21. července se totiž vytváří rostoucí klín a pátá Elliotová vlna byla dokončena. V noci se Bitcoin od hladiny supportu klínu odrazil ale tento odraz nebyl zatím silný a objemy rovněž chybí. Nastane tak několika denní korekce nebo trh bude pokračovat v růstu?

Bitcoin na hladině 50 500 $ dosáhl vrcholu rostoucího klínu, protože jde o pátou Elliotovou vlnu, která v tomto patternu vznikla. Leg 2 a 4 vytvořily korekce o síle 38,2 %, což také potvrzuje modelový rostoucí klín. Cena se však odrazila od supportu tohoto FLAG na hladině 47 600 $, ale odraz je zatím velmi slabý a není podpořen ani objemy.

BTC / USD 4H.  Zdroj: TradingView
BTC / USD 4H. Zdroj: TradingView

Z tohoto hlediska můžeme usoudit, že rostoucí trend slábne a objemy během celého klínu klesaly. Podobný scénář jsme zažili na klíně, který byl ukončen na ATH. Jediná odlišnost byla ve sklonu klínu. Pokud tedy nedojde k razantnímu navýšení objemů, který podpoří cenový růst, tak je možné, že Bitcoin support nakonec neudrží. Tehdy bychom sledovali support na hladině 38,2 % retracementu celého klínu a to na hodnotě 42 500 $.

Přečti si také – Analýza BTC, ETH, BNB, LTC – Zastavil se rostoucí trend?

Dlouhodobě je BTC stále bullish

Pokud by došlo k otestování zóny kolem 41 000 $ až 42 500 $, nastala by ideální nákupní příležitost. Došlo by totiž k otestování předešlé dlouhodobé rezistence, která odděluje akumulační zónu od rostoucího trendu. Retracement 38,2 % je zároveň prvním targetem při uzavírání klínu.

RSI stejně jako objemy vytváří negativní divergenci během celého růstu. Vertikální žluté čáry znamenaly vždy lokální minimum v rámci klínu a na RSI to představuje hodnotu od 40 do 43 bodů. Tuto hladinu tedy budeme sledovat jak support na RSI.

Mohlo by tě zajímat – Glassnode: počet transakcí BTC zůstává nízko navzdory růstu ceny

Líbí se vám tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdete na našem facebooku. Dejte nám like a dostávejte zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...