Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – alty čakajú, či Bitcoin prekoná rezistenciu

BTC prekonáva altcoiny
BTC prekonáva altcoiny. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme na BTC a highcapové mince ETH, ADA a LTC. Bitcoin vytvoril rastúci trend už o sile 26 % a mnohé altcoiny ho nasledujú. Výkonnosť altov však v tomto trende nestačí na hlavnú kryptomenu. Dominancia tak rastie a v čase písania článku dosahuje už 43,77 %. Znamená to, že Bitcoin prekoná ako prvý významnú rezistenciu?

BTC/USD

Bitcoin sa po odraze od MA21 posunul z minima 46 900 $ na maximum 51 915 $. Táto zóna však už predstavuje rezistenciu. Posledné predošlé dlhodobé maximum vzniklo na hladine 53 000 $. Už ten fakt, že cena útočí na 53 000 $ hovorí o tom, že sa nevytvára dlhodobá konsolidačná štruktúra. Cena nakoniec 53 000 $ pravdepodobne prekoná, aj keď sa tak nemusí stať pri prvom teste. Sentiment teda ostáva bullish, aj keby sa vytvorila krátkodobá korekcia. Ak cena prekoná 53 000 $, tak vstupujeme do nového bullrunu. Uzatvorenie však musí byť na dennom grafe close cenou a nie knôtom.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, ALGO, AXS – cena smeruje na kľúčovú rezistenciu

ETH/USD

Vidíme, že Ethereum je od svojho predošlého dlhodobého maxima vzdialené o čosi viac. Rezistencia, ktorá nás zaujíma, je na hladine 3 650 $. Cena ETH zatiaľ úspešne testuje MA21 na perióde 4H. Navyše sa tu nachádza support na hladine point of control 3 409 $. Je tak v hre aj skutočnosť, že cena pôjde na tomto supporte sideway a až následne bude smerovať na spomínanú rezistenciu. V každom prípade budeme nasledovať správanie BTC, aj keď s oneskorením. Objemy zatiaľ neindikujú impulz na býčí leg a RSI na rozdiel od BTC stále vytvára negatívnu divergenciu.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano úspešne ukončilo býčí flag, no nachádza sa v akumulačnej zóne symetrického triangla. Posledné minimum dokonca otestovalo predošlú rezistenciu flagu ako support a ide o býčí signál v rámci triangla. Formácia 123 bottom však stále nie je potvrdená. Jej validácia prebehne v prípade, že cena prekoná 2,45 $ v bode 2. Navyše sa tu nachádza aj krátkodobý point of control. Uzatvorenie trianglu pri súčasnom sentimente pravdepodobne bude znamenať vytvorenie rastúceho trendu. Najprv však cena musí dosiahnuť vyššie lokálne maximum.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

LTC/USD

Litecoin sa posledným minimom odrazil od supportného pásma 165 $. Ďalší support sa nachádza na hladine cca 155 $. Zdá sa, že trend ani tu nekonči, len krátkodobo stagnuje. Altcoiny evidentne čakajú na Bitcoin. Ďalší býčí target sa nachádza na hladine rezistencie point of control 180 $. Tieto sideway štruktúry sú v rámci rastúceho trendu bullish, no ak sa Bitcoinu nepodarí prekonať na prvý pokus 53 000 $, tak altcoiny tento krátkodobý pokles pocítia taktiež. Trend však aj v takomto prípade zostane nezmenený.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.