Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – Bitcoin pokračuje sideway, dominancia klesá

BTC krátkodobo sideway. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme na BTC a highcapové mince ETH, ADA a LTC. Bitcoin vytvoril ďalší korekčný leg a pokračuje v krátkodobej sideway štruktúre. Aj keby sa táto sideway štruktúra premietla do korekcie, tak pravdepodobne pôjde iba o krátkodobé zastavenie pred ďalším rastom. Medzitým dominancia BTC stále pokračuje v klesaní.

BTC/USD

Bitcoin vytvára klesajúce maximá, zatiaľ čo minimá udržujú support 59 700 $. Štruktúra však nemusí byť descending triangel a v podstate môže byť vytvorená aj korekčná štruktúra. Podstatné je, že cena na istú dobu vychladne a naberie silu na ďalší rast bez ohľadu na štruktúru patternu. Support je teda na 59 700 $ a 57 800 $. Reverzia nastane pri prerazení posledného maxima, ktoré sa momentálne nachádza na hladine 63 730 $. Pokles od ATH zaznamenal niečo cez 11 %, čo predstavuje úplne bežný výkyv ceny.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež predošlú analýzu – Analýza BTC, DOGE, DOT, AXS – altcoiny sa začínajú pomaly zobúdzať

ETH/USD

Ethereum zatiaľ bez zmeny pokračuje v medvedej vlajke a smeruje k novému ATH. Zatiaľ cena vytvorila rezistenciu na dvojitom vrchole 4 375 $. Support na druhej strane sa nachádza na hladine 4 000 $ a 3 650 $. Z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska ostávame bullish. Flag sa môže uzavrieť aj sideway štruktúrou a následne môže cena pokračovať v raste. RSI indikuje negatívnu divergenciu. Ak však rezistencia z maxím RSI bude prekonaná, môžeme hovoriť o lokálnom minime.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano sa stále nachádza v dlhodobej nákupnej akumulačnej zóne vo forme symetrického triangla. Aj keby cena z triangla vyletela, stále sme v nákupnej zóne. Hlavné supporty ostávajú na 2,05 $ a 2,00 $. Rezistencia sa nachádza na 2,27 $, čo predstavuje posledné maximum a tým by sa potvrdila reverzia trendu. Dlhodobé 123 bottom formation bude validné, keď cena prekoná 2,45 $ a vtedy by sme definitívne vstúpili do nového bullrunu. ADA sa z dlhodobého hľadiska vôbec nezmenila a dosahuje vyššie lokálne maximá aj minimá.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

LTC/USD

Litecoin pokračuje v medveďom flagu a posledným minimom rešpektoval support tohto patternu. Aj tu platí, že uzatvorenie flagu môže nastať sideway štruktúrou a následne cena bude pokračovať nahor. Rezistencia sa nachádza na hladine posledného maxima 212 $. Býčí target sa potom nachádza na hladine 230 $. Supportná oblasť je okolo point of control 180 $. Z krátkodobého hľadiska zatiaľ Litecoin vyzerá bullish.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.