Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – prerazí Bitcoin ATH už dnes?

Všetci čakajú na nové BTC ATH
Všetci čakajú na nové BTC ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC po odraze od MA21 pokračuje v stabilnom rastúcom trende a jeho dominancia, ktorá sa vyšplhala už na 47,34 %, taktiež. Altcoiny tak stále nestíhajú za hlavnou kryptomenou a všetky zraky sa upierajú na prerazenie bitcoinového ATH, ku ktorému môže dôjsť každú hodinu. Dnes sa okrem Bitcoinu pozrieme aj na analýzu ETH, ADA a LTC.

BTC/USD

Momentálne rastúci trend dosahuje už 56,50 % zhodnotenie len za 20 dní. Čo očakávať po prekonaní ATH? Pravdepodobne ešte väčší hype, ktorý bude následne sprevádzaný altcoinovou sezónou. Cena zatiaľ nezaznamenala silný odpor a trend je stále stabilný. Aj keby cena rešpektovala túto oblasť ATH ako rezistenciu, tak aj po krátkodobej korekcii by nakoniec cena ATH prekonala. Krátkodobé supporty sa nachádzajú na hladine 59 000 $a 62 000 $, kam by cena mohla spadnúť v prípade, že Bitcoin ešte nemá dostatok býčej sily na prerazenie ATH.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítajte si tiež predošlú analýzu – Analýza BTC, BNB, COMP, AAVE – trh sa nachádza v bitcoinovej sezóne

ETH/USD

ETH sa zatiaľ s oneskorením v porovnaní s BTC snaží prekonať predošlé dlhodobé maximum 4 000 $. Na prvý pokus sa to cene nepodarilo a išla otestovať hlavný support 3 650 $. Predtým, ako pôjdeme znovu na 4 000 $, cena pravdepodobne pôjde ešte chvíľu sideway. Trend je však stabilný, ale nachádzame sa v medvedej vlajke, ktorá v budúcnosti bude ukončená korekciou. Kým sa tak stane, Ethereum by tiež mohlo útočiť na ATH. Najprv ale musí potvrdiť dlhodobé rastúce maximá, čo znamená, že sa musí dostať nad 4 000 $.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano vypadáva zo symetrického triangla a ide testovať posledné krátkodobé minimum. K výpredaju však nedošlo a sideway štruktúra môže pokračovať aj v inom patterne. Najbližší support sa nachádza na zóne od 2,00 $ do 2,05 $. Stále platí, že kým cena neprekoná 2,45 $, tak primárny uptrend nebude potvrdený. Objemy zatiaľ stále klesajú a to, že sú na minime, je predzvesťou toho, že čoskoro dôjde ku zvýšenej volatilite. Z dlhodobého hľadiska sa cena Cardana nachádza v akumulačnej zóne, ktorá slúži ako fáza pred ďalším pokračovaním rastu.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

LTC/USD

Litecoin tento cyklus nemá najlepšiu výkonnosť v porovnaní s ostatnými highcapmi, ale napriek tomu sa tiež nachádza v rastúcom trende. Rezistencia, s ktorou cena bojuje, sa nachádza na trojitom vrchole 190 $. Ďalšia sa následne vyskytuje na hladine 200 $. Z dlhodobého hľadiska ale cena dosahuje vyššie lokálne minimá. Dostávame sa tak do pásma zužovania supportu a rezistencie, čo znamená, že čoskoro aj tu môže dôjsť k zvýšeniu volatility. Supportná zóna je okolo hladiny 180 $, kde sa nachádza point of control.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.