Analýza BTC – kde nastane lokální minimum a odraz směrem vzhůru?

zdroj:shutterstock
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC dosáhl targetu z poslední analýzy na hladině point of control 36 740 $. Tržní cena se pohybuje právě v tomto pásmu a cena už zaznamenala mírný retracement. Lokální minimum však stále není potvrzeno a proto nemůžeme s jistotou říci, že pokles skončil.

Bitcoin se pravděpodobně na pár hodin ustálí právě v oblasti od 36 000 $ do 38 000 $. Pravděpodobný je i kontakt s MA21 na periodě 4H. Po ustálení v této oblasti očekávám pokračování trendu směrem nahoru. Targetem je totiž hladina 41 000 $. Pokud se ceně podaří překonat tuto hladinu, dvouměsíční křižovatková struktura bude definitivně ukončena. Na hladině se kromě horní hranice křižovatkové struktury nachází i rezistence z lokálních maxim, které vznikly při ATH.

Přečtěte si také předcházející analýzu – Analýza BTC – cena stoupla o 15 % za pouhé 3 hodiny! Jsme na maximu?

BTC / USD 4H.  Zdroj: TradingView
BTC / USD 4H. Zdroj: TradingView

BTC stále v dlouhodobé křižovatce

Na druhé straně je třeba počítat s tím, že Bitcoin nemusí udržet MA21 a propadne se dolů. Zatím tomu cenový vývoj nenasvědčuje a proto budeme sledovat kontakt s tímto indikátorem.

Z dlouhodobého hlediska se stále nic nezměnilo a nacházíme se v dlouhodobé křižovatkové struktuře ohraničené od 29 000 $ do 41 000 $. Tato struktura trvá už dva měsíce. To kdy tato struktura bude ukončena neví nikdo a klidně se v tomto cenovém pásmu můžeme ubírat i další měsíc. Změna však nastala v dynamice posledního rostoucího legu. Nešlo totiž o klasický stabilní rostoucí leg v rámci křižovatkové struktury.

StormGain

Chcete se naučit obchodovat? V komunitě traderů to půjde rychleji!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.