Analýza BTC, SOL, UNI, MATIC – dominancia začala mierne klesať

BTC mierne klesol na dominancii
BTC mierne klesol na dominancii. Zdroj: Shutterstock.com/Beto Chagas
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme na hlavnú kryptomenu BTC a highcapové coiny SOL, UNI a MATIC. Dominancia začala mierne klesať na hranicu 45,75 %. Mnoho altcoinov však stagnuje a stále nedosahuje rovnakú výkonnosť ako Bitcoin. Ten medzičasom klesol od nového ATH na úroveň 62 838 $ v čase písania článku.

BTC/USD

Bitcoin otestoval prvý support na hladine 62 100 $, no zatiaľ nie je potvrdená reverzia. To znamená, že cena BTC môže v korekcii ešte pokračovať. Ďalšie supporty máme na 57 800 $ a 54 800 $. Ideálne by bolo, keby sa cena stabilizovala práve na hladine okolo predošlého ATH. V prípade sideway štruktúry cena naberie na sile a bude pokračovať v rastúcom trende.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, DOT, LINK – Bitcoin dosiahol nové ATH na 67 000 $!

SOL/USD

Solana je na ceste k novému ATH, ktoré prekoná už čoskoro. Po uzatvorení symetrického triangla cena prerazila rezsitenciu, pričom býčie objemy taktiež prudko stúpli. Sme teda v počiatočnej fáze nového bullrunu. Najbližší support je na hladine 175 $ a jedinú rezistenciu predstavuje ATH na hladine 216 $.

SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView
SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

UNI/USD

Uniswap pokračuje z krátkodobého hľadiska sideway a stále rešpektuje rezistenciu na trojitom vrchole 27,60 $. Dlhodobú rezistenciu z maxím však cena už prekonala a zdá sa, že trend sa bude meniť na rastúci. Posledné minimum dokonca túto predošlú rezistenciu otestovalo ako support, čo je tiež bullish správa.

UNI/USD 4H. Zdroj: TradingView
UNI/USD 4H. Zdroj: TradingView

MATIC/USD

Polygon je na tom podobne z technického hľadiska ako UNI. Tiež cena prerazila dlhodobú rezistenciu z maxím a momentálne sme krátkodobo sideway. Z tejto štruktúry by mala cena pokračovať v raste, avšak potvrdenie nastane až keď prekonáme trojitý vrchol na hodnote 1,62 $. Býčí target bude potom 1,75 $.

MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView
MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.