ANALÝZA – Litecoin stále velice levný – Vyplatí se nakupovat?

Share This Post

Jak jsem říkal ve své středeční analýze na Bitcoin (BTC), kryptotrh (tím pádem i Litecoin) možná nečeká zrovna pozitivní přelom srpna/září. Jsem totiž toho názoru, že pravděpodobně na trhu probíhala od začátku srpna distribuce, což by mohlo znamenat mnohem hlubší pád než to, co bylo doposud.

Nicméně je to pouze hypotéza, takže jistotu nemáme. Musíme tedy vycházet z toho, co nám graf objektivně ukazuje. To je price action a objemy obchodů. V dnešní analýze na LTC si tedy ukážeme úrovně, kde můžeme očekávat výraznější iniciativu ze strany nakupujících. Pokud tyhle úrovně snadno padnou, růstová trajektorie se tak jednoduše neobnoví.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Lokální high Litecoinu máme z 17. srpna a je v blízkosti S/R levelu 70 USD, konkrétně na 68,98 USD. Od té doby převažuje stabilní pokles a řekl bych, že korekční struktura má podobu klesajícího kanálu. Nejbližší dno je právě na S/R levelu 53,89 USD, kde se i dotýkající svíce uzavřela zdánlivě bullish.

Zdánlivě proto, neboť, aby to splnilo podmínky pro býčí hammer, knot neboli stín svíce by měl být minimálně dvakrát větší než tělo. Zde na první pohled vidíme, že není. Každopádně trh to vzal i tak jako signál k longu a kurzu nezbývalo nic jiného než „trochu“ pumpnout. Nyní je tedy kurz nad S/R levelem 57 USD a nejspíš uvidíme test horní hrany kanálu.

Všimněte si, že nákupní objemy nejsou nijak významné. Abych řekl pravdu, jsou dost malé, proto ten kratičký růst považuji za obyčejný pullback. Navíc musíme vycházet z toho, že je kurz v rámci klesajícího kanálu, a proto je target jasný. První velmi významný support je na 51 USD.

Dle historického kurzového vývoje by neměl být průraz vůbec snadný. Taktéž tu máme i relativně čerstvé odrazy z první poloviny srpna. Tudíž se nemusíme bát, že by trh již „zapomněl“ a hladiny podpory nevyužil k vykupování přípádného poklesu.

Indikátory

Dno na RSI máme na 30 bodech, což je takový standard, protože trhy mají tendenci využívat hraničních 30 bodů jako support. Avšak pokud kurz brzy naváže na negativní momentum, tak se do těch přeprodaných hodnot brzy podíváme.

Co se týče MACD, křivky se pohybují v záporných bodech, ale čerstvě došlo k bullish crossu. Na základě toho lze konstatovat, že se brzo křivky pokusí dostat do pozitivních hodnot.

Závěr

Dokud se kurz nedostane k těm 51 USD, moc nepočítám s tím, že nákupní tlak výrazněji vzroste. Je to příležitost pro reakumulaci, co se týče velkých hráčů, a proto si nemyslím, že by tuto úroveň tak snadno pustili.

Leč jistotu nikdy nemáme, proto je druhým významným supportem cenová úroveň 43,77 USD. Je dosti možné, že se dostaneme až sem. Velký problém by nastal v případě, kdy by padl level 39,69 USD. Asi by to znamenalo, že jdeme na nové roční low.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza Bitcoinu – Po distribuci strmý pád?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....