Analýza – Zlato má za sebou nejhorší týden

0
Analýza – Zlato má za sebou nejhorší týden

Ještě během mé poslední analýzy na zlato vypadal ten trh vcelku nadějně, ale tento týden se to teda pekelně zhoršilo. A tím nemyslím pouze ztrátu hodnoty kurzu v relativních číslech. Mám tím na mysli i technickou stránku trhu, protože jestli se takhle zavře týdenní svíce, tak nečekám, že se snadno dostaneme zpátky nad významnou úroveň 1 903 USD/unce.

Aktuální situace na 4H TF spotovéhu trhu zlata

Kurz zlata bohužel propálil tu střednědobou uptrendovou diagonálu (čerchovaná). V tu chvíli bylo jasné, že bude asi dost zle, což se i potvrdilo. Z počátku byla ohromná snaha ubránit významný S/R level 1 903 USD a opravdu se na malý okamžik zdálo, že dojde k odrazu. Nicméně, vytvoření malého medvědího praporku avizovalo, že pokles asi bude pokračovat.

Definitivně se medvědům podařilo support propálit a to vcelku přesvědčivě. Je to extrémní dump a obávám se, že korekce na zlatu bude nakonec mnohem komplexnější, než se původně očekávalo. Vzhledem k tomu, že je trh dosti přeprodaný, tak lze počítat s krátkým pullbackem k S/R levelu 1 903 USD/unce, který se akorát tak otestuje jako rezistence.

Pokud to tak opravdu dopadne, tak očekávejme posléze pokračování v poklesu. Nejbližší silný support je tak až na S/R levelu 1 756 USD/unce. Dřív bych to na definitivní odraz moc neviděl.

Indikátory

Jak víte již z minula, tak na RSI a MACD jsem měl zakreslený grafické patterny – trojúhelníky. Jakmile se křivky z těchto útvarů vylily, tak bylo očekávatelné, že trhy tvrdě dumpnou a ovlivní to cenový vývoj minimálně krátkodobě.

Z RSI indikátoru je i jednak patrné, že je trh se zlatem na 4H časovém rámci extrémně přeprodaný. Dno je na 17 bodech a nyní činí přes 26 bodů, takže silnější pullback je na spadnutí.

Aktuální situace na weekly TF spotovéhu trhu zlata

Jestli se týdenní svíce zavře pod 1 903 USD/unce, tak si můžete být jisti, že další týdny pokles bude pokračovat. Z tohohle časového rámce to v těchto chvílích nevypadá zrovna dobře a neočekávám, že se do toho nakupující teď vloží. Naopak všichni asi vyčkají na příležitost v nižších cenových hladinách.

Závěr

Tenhle týden nebyl zrovna přívětivý pro celý kapitálový trh. Schytal to Bitcoin, akcie a dokonce i ty drahé kovy. Bohužel se nyní musíme smířit s tím, že ty trhy spolu korelují a když se akciím nedaří, tak se nemůže dařit i ostatním. Navíc posiluje dolarový index, takže logicky se to musí někde projevit.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na