Bank of Russia chce zakázat těžařům prodej kryptoměn Rusům

Share This Post

Ruská centrální banka nadále zachovává extrémně negativní postoj ke kryptoměnám a navrhuje zakázat místním těžařům prodávat mince místním lidem.

Ruská centrální banka podpořila myšlenku legalizace těžby kryptoměn v Rusku jako součást návrhu zákona představeného v polovině listopadu 2022.

Ruská centrální banka však chce těžařům umožnit prodávat jejich krypto pouze na zahraničních burzách a nerezidentům Ruska, informovala 7. prosince místní tisková agentura Interfax.

„Věříme, že kryptoměnu získanou v důsledku těžby lze prodávat výhradně pomocí zahraniční infrastruktury a pouze nerezidentům,“ uvedla údajně tisková kancelář Ruské centrální banky a dodala: „Obecně dodržujeme stanovisko k nepřípustnosti oběhu digitální měny na území Ruské federace.“

Nový návrh by zřejmě vyvolal mnoho otázek ze strany těžařů v Rusku, protože mnoho zahraničních kryptoburz zakázalo Rusům používat jejich platformy v souladu se sankcemi za ruskou válku na Ukrajině. Ruská centrální banka je dlouholetým zastáncem toho, aby obyvatelé mohli obchodovat pouze prostřednictvím zahraničních obchodních platforem.

Podle návrhu Bank of Russia musí těžaři, kteří chtějí prodat své vlastní krypto v Rusku, provádět operace prostřednictvím „oprávněné organizace“.

Licencování těžby

Tato zpráva přichází krátce poté, co se ruské ministerstvo financí postavilo proti návrhu Bank of Russia zavést přísné licencování operací těžby kryptoměn v Rusku.

Dne 6. prosince náměstek ministra financí Alexey Moiseev údajně řekl, že ruská centrální banka vyvinula nový plán, který umožní těžbu pouze prostřednictvím „oprávněných organizací“. Podle úředníka by takové opatření v podstatě přineslo „totální licencování“ těžby kryptoměn. „Jsme proti,“ prohlásil prý Mojsejev.

Jak již bylo dříve oznámeno, ruští zákonodárci předložili 17. listopadu dolní komoře parlamentu návrh zákona o těžbě kryptoměn. Původní verze zákona neobsahuje zákaz prodeje vytěžené kryptoměny obyvatelům Ruska. Návrh zákona zároveň těžařům neumožňuje prodávat své coiny jinde než na cizích burzách nebo prostřednictvím státem podporované platformy, která se vyvíjí v rámci experimentálního právního režimu pro kryptoměny.

Banka vs. ministerstvo

Nejnovější zprávy jsou dalším zvratem v dlouhé historii sporů kolem regulace kryptoměn mezi anti-krypto ruskou centrální bankou a ministerstvem financí, které je vůči kryptoměnám přívětivější. Roky sporů jen přispěly k situaci, kdy občané a obyvatelé Ruska stále nemají jasný rámec pro kryptoměny, zatímco místní adopce kryptoměn stále roste.

Ruský návrh zákona o těžbě kryptoměn je jednou z nejočekávanějších právních iniciativ v zemi, spolu s vládní iniciativou legalizovat kryptoměny pro přeshraniční platby za dovoz. Podle Anatolije Aksakova, šéfa finančního výboru v dolní komoře ruského parlamentu, se očekává, že související pozměňovací návrhy budou přijaty do února 2023.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...