02.08.18 BCH/USD – Bcash pod nátlakem prodejců klesá a klesá

Share This Post

Oblíbený Bitcoin Cash klesá již čtvrtý den v řadě. Jeho aktuální hodnota (čtvrtek, 2. srpna) je 749,70 $ a oslabila již o 2,5 %.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets

Kryptoměna se zotavila ze středečních minim, ale nátlak prodejců pravděpodobně není zdaleka u konce. Růst skončil na ceně 770,00 $, kde však kryptoměně došly síly a dál už se nedostala.

Nejbližší klíčová rezistence se nachází na ceně 776,00 $ a pokud ji Bitcoin Cash prolomí, mohli bychom se podívat i na cenu 800,00 $. To samé platí, pokud se cena dostane pod 735,00 $, kde by zvýšená aktivita prodejců zapříčinila propad na 700,00 $ a následně do oblasti mezi 650,00 až 660,00 $.

Pokud tedy hledáte rezistenci najdete ji na ceně 776,00 $ a support na ceně 735,00 $. MACD se na časovém rámci D1 téměř dostalo do pozitivní oblasti, ale pak došlo k obratu a signalizuje tak pokles. Stochastic klesá v pozitivní oblasti a tento signál tak potvrzuje.

V kryptoměnovém mikrokosmu se aktuálně řeší, čeho Bitcoin Cash za poslední rok dosáhl – je to totiž přesně jeden rok, co se tato kontroverzní a velice důležitá kryptoměna oddělila od Bitcoinu a vstoupila na trh.

Samotný koncept Bitcoin Cash se obecně vzato zatím neosvědčil. Stejně jako originální Bitcoin byl vytvořen jako platidlo a mělo by se jím tedy platit, nikoli do něj pouze investovat. Jeden rok je však velice krátká doba na to dělat o kryptoměně závěry a vzhledem k tomu, že samotný Bitcoin má aktuálně problémy právě se škálovatelností, má Bitcoin Cash stále prostor k rozvoji.

Během posledního roku prošel i Bitcoin Cash hard forkem, jehož smyslem bylo zvýšení výkonu a optimalizace algoritmů – především jejich složitosti. Tím se vyřešil výrazný problém s transakcemi a jejich potvrzováním. Hard fork, ke kterému došlo letos na jaře zajistil zvýšení velikost bloku v síti Bitcoin Cash na 32 MB. Kromě toho jsou od hard forku také dostupné kódy zvyšující funkcionalitu chytrých kontraktů (anglické smart contracts).

S postupem času nebude pravděpodobně hard forků ubývat. Konkrétně se chystá nová aktualizace sítě, která je v plánu na podzim a mělo by k ní dojít v listopadu.

Se svou aktuální cenou se Bitcoin Cash řadí na páté místo a před ním najdete například EOS. Většinu kupujících této kryptoměny najdete v Asii a na kryptoměnových burzách tohoto kontinentu taktéž dochází k největší aktivitě.

Bitcoin Cash stále není digitálním platidlem a poptávka po něm není příliš vysoká. V nadcházejícím roce budou pro Bitcoin Cash představovat riziko hlavní vývojáři, kteří se budou chtít vyhnout fundamentálním změnám.

bitcoin cash

Tuto analýzu připravil hlavní trader brokerské společnosti RoboMarkets, kde lze obchodovat kryptoměny, forex i akcie. Shortujte, longujte a obchodujte na páku s RoboMarkets naše obchody.

robomarkets banner affil


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové! Trading11 ani autor článku nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...