Bitcoin doháňa trhovú kapitalizáciu Tesly uprostred rely poháňanej ETF

Share This Post

Všeobecne sa očakáva, že Fed bude držať úrokové sadzby na rovnakej úrovni. Obchodníci však chcú naďalej sledovať signály o budúcich krokoch v oblasti menovej politiky.

Graf páru BTC/USD ovplyvnený schvaľovaním niekoľkých Bitcoin ETF.
Graf páru BTC/USD ovplyvnený schvaľovaním niekoľkých Bitcoin ETF. Zdroj: tradingview.com

Eufória okolo očakávania, ako dopadne schvaľovanie niekoľkých žiadostí o spotové Bitcoin ETF, pomohla v minulom týždni k nárastu BTC o takmer 20 %.

Rast bitcoinu prišiel v čase, keď akcie technologických spoločností pokračovali v poklese. A to napriek tomu, že mnoho spoločností s megakapitálom (Amazon, Google a Facebook) vykázalo lepšie hospodárske výsledky, ako sa očakávalo. Nasdaq Composite je teraz o viac ako 10 % nižšie ako na svojom júlovom maxime. Týmto pohybom sa tento technologický index dostal do oblasti korekcie.

To je pozoruhodné, pretože bitcoin v minulosti vykazoval silnú koreláciu s americkými akciovými trhmi. Teraz sa však zdá, že sa separuje. Najväčšia kryptomena súčasnosti vykazuje viac ako 100 % zisk od začiatku roka 2023.

Trhová kapitalizácia bitcoinu vo výške zhruba 670 miliárd dolárov je teraz približne rovnaká ako u výrobcu elektromobilov Tesla (TSLA). Dokonca prekonáva trhovú kapitalizáciu farmaceutického gigantu Eli Lilly (LLY).

Keby bol bitcoin kótovaný na americkej burze, bol by deviaty najväčší podľa trhovej kapitalizácie, hneď za konglomerátom Berkshire Hathaway, ktorý vedie Warren Buffett. Ukazujú to dáta spoločnosti CompaniesMarketCap.

Názory traderov pred zasadnutím FOMC sú zmiešané

Obchodníci zatiaľ zostávajú opatrní, pokiaľ ide o dlhší rast cien v nadchádzajúcich týždňoch. Poukazujú na zasadnutí Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC), ktoré je naplánované na budúci utorok a stredu.

„Atmosféra trhu by sa mohla drasticky zmeniť, povedali analytici japonskej burzy Bitbank. „Nedávne ekonomické údaje ukázali silu americkej ekonomiky, takže pravdepodobným scenárom je, že Fed ponechá svoju základnú úrokovú sadzbu bez zmeny. Avšak predseda Fedu Powell sa na svojej tlačovej konferencii pokúsi vyvrátiť očakávania trhu, že zvyšovanie sadzieb je u konca.

Analytik trhu FxPro Alex Kuptsikevich však v piatkovej poznámke pre CoinDesk uviedol odlišný pohľad na očakávania FOMC.

Trh s kryptomenami si drží celkovú kapitalizáciu nad 1,27 bilióna dolárov, a to napriek desivému nočnému výpredaju akcií,uviedol Kuptsikevich. Bitcoin a ďalšie hlavné altcoiny sa opäť pokúšajú hrať rolu bezpečného prístavu.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...