Bitcoin dosahuje historické maximá v Turecku, Egypte, Nigérii a Argentíne

Share This Post

Cena bitcoinu výrazne vzrástla v krajinách ako Turecko, Egypt, Nigéria a Argentína, čo je výsledkom kombinácie inflačných tlakov a rastúceho prijatia kryptomien.

Bitcoin a ATH v niektorých krajinách

Bitcoin nedávno dosiahol historické maximá v niekoľkých krajinách, ktoré čelia vysokej inflácii. Tieto krajiny vrátane Turecka, Egypta, Nigérie a Argentíny zažívajú pokračujúcu devalváciu svojich miestnych mien, čo vedie mnoho ľudí k hľadaniu alternatívnych foriem uchovania hodnoty.

V Argentíne, najmä po prezidentských voľbách a so vzostupom pro-bitcoinového kandidáta Javierom Milei, došlo k drastickému oslabeniu argentínskeho pesa. Tento trend vyvolal zvýšený záujem o Bitcoin ako o bezpečné úložisko hodnoty. Tento jav je viditeľný aj v Nigérii, kde zaznamenali 9 % nárast v kryptomenových transakciách, čo ukazuje na rastúcu preferenciu kryptomien v porovnaní s tradičnými finančnými systémami. 

V Turecku, kde inflácia predstavuje vážny ekonomický problém, sa odhaduje, že približne 10 % populácie prijalo kryptomeny. Bitcoin je v týchto podmienkach vnímaný ako stabilné finančné útočisko. V reakcii na ekonomické výzvy sa turecká vláda tiež venuje vývoju vlastnej digitálnej meny vydanej centrálnou bankou (CBDC).

Situácia v týchto krajinách odráža globálny trend, keď ľudia hľadajú alternatívy k tradičnému bankovníctvu a obracia sa k digitálnym aktívam ako prostriedku na zabezpečenie väčšej finančnej stability a kontroly nad vlastnými prostriedkami. Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa tak stávajú kľúčovými hráčmi v reakcii na ekonomické nestability a inflačné tlaky vo svete.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...