„Bitcoin je na prahu velké býčí vlny z roku 2011“ – tvrdí populární analytik PlanB

Share This Post

Populární obchodník a tvůrce modelu „Stock-to-Flow“ PlanB tvrdí, že jsme velmi blízko k zopakování býčí jízdy BTC z roku 2011. Z čeho to usoudil?

PlanB předpovídá býčí útok

Trh s  kryptoměnami prožívá velmi úspěšné období. Stále více investorů je přesvědčeno o tom, že dosáhneme nového historického maxima. Populární obchodník a analytik PlanB dokonce tvrdí, že dosáhneme podobné rallye, jako v roce 2011.

Nedávno však reagoval na to, jak si velká část kryptoměnového publika nesprávně interpretovala barevná vyobrazení na modelu Stock-to-Flow. Z historického hlediska se cena Bitcoinu zhroutila pod tlakem v momentě, kdy se graf nacházel v zelené oblasti. A to v letech 2014 a 2018.

Velmi zajímavé je, že Bitcoin do dnešního dne prošel třemi poločasy, a to v letech 2012, 2016 a 2020. A právě díky tomu si mnoho lidí myslí, že letos dojde v případě BTC k určitému zotavení.

PlanB uvedl:

„Může to však být náhoda. BTC může pumpovat také na zelené barvě (jako v roce 2011). Barva jen označuje měsíce do dalšího poločasu. S2F neříká nic o tom, kdy BTC pumpuje nebo padá.“

Model Stock-to-Flow od analytika PlanB
Model Stock-to-Flow od analytika PlanB. Zdroj: PlanBTC.com

Je model Stock-to-Flow spolehlivý?

Překročí Bitcoin do roku 2024 magickou hranici 288 000 USD ? Takto to předpovídá model Stock-to-Flow cross-asset neboli varianta modelu S2F. Mnoho odborníků však tento model zatracuje a zpochybňuje.

Přečti si také: TOP 6 kryptoměn, které vám v nejbližším období maximalizují zisk

Burza Binance je největší a pravděpodobně také nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Kryptoměnový analytik Christopher Burger tvrdí, že i přesto, že byl tento model nespravedlivě odsouzen, určitě selže.

„Jsem vysoce přesvědčen, že model S2F nedokáže adekvátně předpovědět cenu Bitcoinu. Mým hlavním argumentem je jednoduše to, že tvar cenových prognóz S2F je nesprávný a příliš býčí.“

Takže v podstatě jde o neustálý růst bez výraznějšího poklesu. Realita je však už teď jiná. Burger je však v případě BTC také přesvědčen o velkém růstu. Do roku 2028 předpovídá cenu na úrovni 100 000 USD. Pokud patříte k trpělivým hodlerům, tak Burger očekává, že v roce 2037 dosáhneme hranice 1 milionu USD za 1 BTC.

Přečti si také – Je to oficiální! Fanoušci kryptoměn si mohou oddechnout, EU totiž odmítla ustanovení omezující Bitcoin

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...