Bitcoin na titulní straně čínských vládních novin + další novinky

Bitcoin na titulní straně čínských vládních novin + další novinky
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Pokud se nějaký čas zajímáte o kryptoměny, určitě víte o situaci, v jaké se nacházejí kryptoměny v Číně. V této velmoci východu panuje vůči coinům velmi negativní nálada a čínská vláda nejednou otevřeně vystoupila proti Bitcoinu a altcoinům, jako jsou Ethereum, Litecoin nebo anonymní Monero.

O to více nás překvapilo, když jsme se dozvěděli, že dnes byl Bitcoin na titulní straně čínských vládních novin. V pondělním vydání vládního deníku Xinhua se na prominentní pozici objevil článek s nápisem: Bitcoin – první úspěšná aplikace technologie blockchain.

Bitcoin na titulní straně čínských vládních novin + další novinky

Článek byl pravděpodobně čínskými cenzory „pochválen” z důvodu, že jde o naučný text, který vysvětluje vznik a využití decentralizovaných databází. Tedy technologie, kterou čínská vláda nedávno začala otevřeně podporovat.

„Zaprvé, Bitcoin není skutečná měna. Nové Bitcoiny a jejich posílání se řídí přes internet… Na rozdíl od bankovek, které jsou podpořeny zákony a suverénností státu, Bitcoin vznikl v moderní éře internetu.”

Agentura IDC dnes informovala, že financování vývoje blockchainových technologií by mělo do roku 2023 narůst na dvě miliardy dolarů. Čína tak stojí před obdobím rapidního růstu blockchainu, což můžete mít pozitivní, ale i negativní následky.

O tom se více budeme bavit ve středu na našem YouTube kanálu BitLink. Přihlaste se k odběru videí, ať vám neujde náš Pokec o kryptoměnách LIVE!

A zde naleznete náš nejnovější stream

S Jakubem Kraľovanským jsme se podívali na situaci na trhu. Je čas na nákup, nebo by bylo lepší začít prodávat?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.