Tento týden je to na trhu s kryptoměnami jako na pořádné horské dráze. Bitcoin ještě v pondělí stál „pouze“ 49 000 dolarů a mnozí pochybovali, že se tam udrží. Nakonec se však naplnil bullish scénář a během tří dnů téměř otestoval historické maximum. Chybělo k tomu pouze tisíc dolarů! Tedy necelá dvě procenta.
Škoda. Ale vývoj z posledních dnech, ba i týdnech, nám ukazuje, že toto nebyl poslední pokus o vytvoření nového historického maxima. Aktuálně jsme zaznamenali menší korekci a cena se stáhla na úroveň z úterý.

Přečtěte si profi technickou analýzu Bitcoinu od našeho ekonoma Jaroslava:
Bitcoin si v této korekci vytvořil sérii silných supportů
Na hodnotě 55 000 dolarů se nachází lokální support, který by nás v pohodě mohl udržet. Pokud ne, podstatně silnější podporu Bitcoin najde na ceně 52 000 dolarů. Pokud bychom padli pod 48 000 USD, tak můžeme být mírně znepokojeni, ale ani to nebude nějak extra vážné.
Interval 45-48 tisíc dolarů se totiž v minulých týdnech osvědčil jako velmi silný support. Institucionální investoři na něm dokupovali mince za miliardy dolarů a máme všechny důvody se domnívat, že pokud tam ještě Bitcoin klesne, dokoupí zas. A zas a zas, a zas. Protože další příležitost už nemusí přijít.
Pod tímto intervalem se navíc nachází úroveň ATH z ledna 2021. V intervalu 40-42 500 dolarů je tedy další silný support, který jsme otestovali pouze jednou v prvním týdnu korekce. A i tehda jsme jej pouze škrtli.
Silný dolar by Bitcoinu mohl zmařit plány na ATH
Bitcoin je nyní extrémně bullish. Ze všech signálů, které sledujeme, nám vrásky dělá pouze jediný. Index DXY, který sleduje sílu amerického dolaru. Ten v poslední době docela slušně stoupá, i když v úterý si to zase stočil směrem dolů.

Pokud by americký dolar nadále posiloval, institucionální investoři budou mít o důvod méně investovat do kryptoměn a jiných „rizikových“ aktiv. Obecně platí, že pokud dolar stoupá, je dobře držet dolar.
Nicméně je velmi pravděpodobné, že posilování dolaru bylo pouze krátkodobé, protože americká vláda brzy do oběhu pustí ekonomický stimul ve výši 1900 miliard dolarů. Objem všech dolarů se tak zvýší o cca 25 % a hodnota dolaru adekvátně klesne.
Určitě vás bude zajímat: Odhalení Grayscale Trust je největší krypto-podvod historie! Takto to celé funguje
Už jen málo co může zkazit dobrou náladu na trhu s kryptoměnami, ale dejte si pozor na long-squeeze!
Téměř všechny indicie nyní směřují nahoru. Drtivá většina traderů očekává brzké překonání ATH a pokračování parabolického růstu Bitcoinu. A to je dost děsivé. Když si jsou všichni tak jisti růstem, chamtivci začnou otevírat long pozice na páku.
Pak se stává, že Bitcoin po menší tržní manipulaci náhle klesne o pár procent, což spustí likvidace na futures platformách. Při likvidacích Longu se prodávají Bitcoiny, což tlačí cenu ještě níže. Vzniká tak kaskádový efekt, který může cenu během několika hodin srazit i o desítky procent. Přesně tak v posledním únorovém týdnu začala korekce Bitcoinu. Z trhu během jediného dne zmizely pozice za 5,9 miliardy dolarů.
Trhy však nyní nejsou tak přepákované. Takže podobný „long squeeze“ nebude zdaleka tak dramatický.
Takže nebuďte chamtiví a nakupujte pouze za peníze, které reálně máte a můžete si dovolit jejich ztrátu. V opačném případě za to zaplatíte krví. Podobně, jako institucionální investoři, kteří nafukují bublinu na trhu s kryptoměnami. Staré Bitcoinové elity s nimi pořádně vypečou!