Bitcoin zase klesá! – Proč je to tak a jak na něm vytvořit co největší zisk?

0

Mnozí po rychlém růstu Bitcoinu z ceny 9500 $ až na 12 300 $ predikovali prolomení této rezistence a následné dobytí letošního maxima. Zdá se však, že to nebude tak jednoduché. Jak jsem naznačil ve svém posledním přehledu trhu, očekávám další propad.

Nevidím mnoho důvodů, abychom nyní začali růst. Z čistě technického hlediska je Bitcoin po balónové růstu z první poloviny 2019 v korekci. Tato korekce nabrala formu relativně vysokého klesajícího kanálu, kde rozdíl mezi supportem a rezistencí činí cca 3000 $. To zajišťuje vysokou volatilitu Bitcoinu a tedy i možnost lépe si vydělat na burze jeho obchodováním.

BTC USD

Mohlo by vás zajímat: Víme, kdy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Jak to ovlivní trh?

Jak můžete vidět na přiloženém grafu, Bitcoin má tendenci se v tomto klesajícím kanálu držet. Skáče od horního okraje k tomu dolnímu a zase zpátky. Není to však 100% a obchodovat tento pohyb může by náročné.

Všimněte si, že Bitcoin často nedojde až na okraj kanálu, ale odrazí se v jeho středu. Důvody k těmto změnám krátkodobého trendu samozřejmě existují a je možné vidět to i dopředu. K tomu však potřebujete ovládat technickou analýzu – nebo alespoň znát někoho, kdo ji ovládá a je ochoten se s vámi podělit.

V každém případě, dokud se Bitcoin bude pohybovat v kanálu a vytvářet stále nižší highs a lows, dává mi smysl sledovat tuto strategii.

  1. Sledovat krátkodobý trend Bitcoinu
  2. Po vytvoření nového high/low počkat na pohyb alespoň o 5 % v opačném směru
  3. Otevřít pozici (long/short – v závislosti na směru trendu)
  4. Zavřít pozici hned po dosažení opačné hrany kanálu

V případě, že Bitcoin udělá něco neočekávaného (jako např. 17 července), můžete dokupovat.

Sledujte nás na facebooku a nenechte si ujít naše kryptoměnové zpravodajství.

Každopádně, tato strategie je velmi nebezpečná, pokud přesně nevíte, co děláte. Pokud máte mezery ve svých znalostech ohledně technické analýzy a nedostatek zkušeností, je možné, že podlehnete emocím a uděláte ukvapené rozhodnutí. Jak jsem napsal na začátku článku, Bitcoin je aktuálně velmi volatilní a velmi snadno se může stát, že během několika dní přijdete i o 10 % kapitálu.

Jak maximálně využít potenciál trhu pokud se zopakuje rok 2017?

Proto doporučuji dvě věci – začněte se vzdělávat v oblasti obchodování. Máme všechny důvody věřit, že konec tohoto roku bude pro kryptoměny fenomenální, a ten, kdo bude připraven, může v pohodě zdvojnásobit nebo i ztrojnásobit své portfolio. Je totiž dost možné, že se zopakuje situace z roku 2017 a Bitcoin (spolu s dalšími altcoiny) vystřelí někam do nebes. Hodně věcí tomu nasvědčuje.

Mou druhou radou je vyhledat pomoc profesionálů. V Česku a na Slovensku existuje množství více či méně kvalitních „VIP trading“ skupin, kde za malý poplatek dostanete cenné rady a pokyny.

My doporučujeme Trading11 – zdaleka nejlevnější možnost pro lidi, kteří si zcela nejsou jisti. Denně tady najdete množství analýz, a pokud chcete zanalyzovat nějaký konkrétní mince, stačí se ozvat podpoře.

Druhou zajímavou možností je Crypto Kingdom – výrazně dražší služba, kde však již dostáváte konkrétní signály a obchodovat můžete přímo z jejich aplikace.

Případně můžete využít tuto speciální nabídku a na měsíc si obě služby koupit v rámci jednoho balíku.

Nechce se vám platit? Tak se alespoň naučte, jak obchodovat formaci, ve které se momentálně Bitcoin pohybuje.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na