Bitcoin zatím jako měna selhává, ale hodnotu uchovává lépe než zlato

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.
Stejně jako předseda Berkshire Hathaway Warren Buffett i Charlie Munger je známým kritikem Bitcoinů (BTC). Miliardář, investor a místopředseda Berkshire Hathaway Charlie Munger opět odmítl hodnotu Bitcoinu.

Na středečním výročním setkání 2021 Daily Journal s akcionáři, které ve středu organizovalo Yahoo Finance, se Munger opět hlásil k některým negativním názorům ohledně největší kryptoměny podle tržní kapitalizace. Munger uvedl:

“Nemyslím si, že Bitcoin skončí jako zprostředkovatel směny. Je na to příliš volatilní.”

Případ Bitcoinu jako uchovatele hodnoty se však zdá být výrazně silnější, a to i přes opačné tvrzením kritiků. Munger se ve středu vyjádřil i na téma porovnávání BTC ke zlatu, a dodal:

“Je to skutečně něco jako umělá náhrada zlata, a protože nikdy nekupuji žádné zlato, nikdy nekupuji žádné Bitcoiny, a doporučuji ostatním, aby se drželi mé praxe.”

Čtěte také – Aktivita na burzách naznačuje, že Instituce ve velkém nakupují Bitcoin

StormGain

Bitcoin skutečně selhává jako budoucí měna

Nárůst cen Bitcoin má podobné účinky jako hyperinflace. Měny mají být stabilní. Hodnota amerického dolaru v poslední době klesá o méně než 2 % ročně (známo jako inflace). Bitcoin však nikdy nemůže být stabilní a 2% změny jsou běžně i během jediné hodiny a ne celého roku.

Může být podle vás BTC v budoucnu stabilní měnou?
  •  
  •  
  •  

View Results

Proč nikdy nemůže být stabilní? Jeho použití jako měny obecně klesáprotože se zvyšuje volatilita a objem transakcí roste s volatilitou. Následně je výsledkem navyšování transakčních poplatků. Čím více lidé obchodují BTC tím více snižují šanci, že se BTC stane stabilní měnou.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.