Bitcoinová dominancia v druhom štvrťroku rástla – ceny altcoinov veľmi padali

Share This Post

Spoločnosť CoinGecko zverejnila report kryptomenového trhu za druhý štvrťrok tohto roku. Z ich správy vyplýva, že zatiaľ čo ceny bitcoinu a etherea pokračovali v raste, väčšina altcoinov uzavrela štvrťrok s dvojcifernou stratou. Dominancia bitcoinu sa v súčasnej dobe drží okolo 50 % a ethereum sa už dlho drží na stabilných 20 %. A celková trhová kapitalizácia stagnuje.

Z grafov je zrejmé, že za prvý štvrťrok si väčšina viedla viac ako dobre. Samotný bitcoin (BTC) si dokázal na cene pripísať 72 % a napríklad cardano (ADA) si pripísalo 62 %. Druhý štvrťrok už bol o poznanie horší. Zatiaľ čo bitcoin rástol ešte o 7 % a ethereum o 6 %, tak väčšina altcoinov padala aj o viac ako 20 %. Hlavne tie, ktoré boli označené ako cenné papiere v rámci žaloby Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Bitcoinová dominancia v druhom štvrťroku rástla - ceny altcoinov veľmi padaliPorovnanie výkonu cien jednotlivých kryptomien za prvý a druhý štvrťrok tohto roku. Bitcoin a ethereum rástli, altcoiny v porovnaní s nimi krvácajú (zdroj: CoinGecko).

Súdne spory cene neprospievajú

Tu síce pred pár dňami prišlo zlomové súdne pojednávanie a sudkyňa Analisa Torres dala čiastočne za pravdu Ripple Labs, keď nepotvrdila obvinenie SEC ohľadom klasifikácie XRP ako cenného papiera. Token na to reagoval 80 % nárastom ceny a veľké burzy ho späť zalistovali. Na vlne sa síce zviezli aj ďalšie altcoiny, ale to, čo si väčšinou pripísali, už je zase preč. Celková trhová kapitalizácia kryptomien za druhý štvrťrok stagnovala, respektíve narástla o 0,14 %.

Bitcoinová dominancia v druhom štvrťroku rástla - ceny altcoinov veľmi padaliCelková trhová kapitalizácia kryptomien sa za druhý štvrťrok takmer nepohla (zdroj: CoinGecko).

Záver

S ohľadom na dominanciu bitcoinu a pokles väčšiny altcoinov je nepravdepodobné, že by sa nám blížila nejaká altcoinová rely. Navyše máme leto, blíži sa koniec júla, celková trhová kapitalizácia stále staguje a cena bitcoinu sa už mesiac takmer nepohybuje. Možno predpokladať aj pomerne nudný zvyšok leta. Na druhú stranu po období stagnácie a pokoja vždy v kyptomenách prišlo veľmi volatilné obdobie. A spustiť ho môže aj jedna zdanlivo bezvýznamná správa. Obchodníci preto naďalej starostlivo sledujú dianie na trhu.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...