Čína může spustit svou Libru dříve než samotný Facebook. Kdo bude rychlejší?

Share This Post

USA, Čína a Evropská unie se obávají digitální měny Facebooku. V této chvíli to vypadá jen na to, kdo přijde s Librou jako první. Podle nejnovějších zpráv se však právě ČLR chystá pustit konkurenta samotné Libry.

Čínská digitální jména jako první?

Nejmenovaní odborníci se domnívají, že je stále pravděpodobnější, že Peking uvede svou první digitální měnu centrální banky (CBDC) do popředí. Reagovali tak na zpravodaj China Daily, který byl zveřejněn 20. srpna. Pokud nebudou zábrany, je dost pravděpodobné, že čínskou vládou podporovaná digitální měna může vyjít dříve než oficiální uvedení Libry, píše se v článku.

Nejsou jediní? Podobných projektů Libry je více?

Pozornost investorů a milionářů přilákala právě možnost být na trhu dříve než samotná Libra. Projekt Facebooku se tak dostává silně do šachu nejen od Číny. To, že Facebook aktuálně nedokáže stanovit časový rozvrh Libry, využívá Čína naplno.

Centrální banka Číny dříve vyjádřila obavy ohledně Libry, nakolik mohla být vázána na americký dolar a měla by zahrnovat drtivou část velkých amerických finančních společností.

„Digitální měna Číny je technicky téměř připravena k vydání,“ oznámil zástupce ředitele centrální banky země ohledně CBDC. Přece jen, čínská digitální měna plně podpořena vládou se nemusí pasovat s problémy, jakým čelí aktuálně Libra.

Kromě Číny přišlo oznámení na Binance, který přichází s jejich novým projektem Venuše. Má se týkat právě jejich Binance Coinu (BNB) a má přilákat potencionální zájemce o Libru. Na více informací se stále čeká.

Alternativa, která je na dosah, a proč Libra zaujala tolika lidí?

Erik Finman, nejmladší bitcoinový milionář na světě, odhalil alternativu ve formě Metal Pay, která podle něj Libru „zabije“ a přiláká pozornost na tuto stranu. 19. srpna oznámil v úvodním videu k této platformě: „Chceme být digitální bankou pro svět,“ oznámil.

Coinbase CISO Philip Martin se vyjádřil, že Libra má potenciál přinést kryptoměnu miliardě lidí z důvodu jejich zapojení. Facebook přece není síť o tisícovce lidí.

„Myslím, že Libra má potenciál, ale je opravdu příliš brzy hovořit o nějakých technických aspektech této mince a její protokolech, protože se stále vyvíjí,“ vysvětlil.

Co číst dál?

Používáte QR kódy na přijímání Bitcoinu? 4 z 5 generátorů jsou podvody + Jak se bránit?

Zdroj:
bitcoinist.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...