Čína zabavila 7 000 těžebních zařízení na kryptoměny! Proč?

Share This Post

Pokud chcete těžit kryptoměny, potřebujete dvě věci. První je přirozeně zařízení, které dokáže těžit kryptoměny – nějaký miner. Druhou, neméně důležitou přísadou, je zdroj elektrické energie, které je potřebné obrovské množství. A to stojí nemalé peníze. A právě proto vznikají nelegální farmy na těžbu kryptoměn, které doslovně kradou elektřinu, aby snížily náklady…

Krádež elektrické energie

Čínské úřady zadržely téměř 7 000 zařízení na těžbu kryptoměn, které nelegálně spotřebovávají elektrickou energii. Informovala o tom místní zpravodajská média CCTV 22. prosince.

Zajímá vás toto téma? Chcete vědět více o těžbě kryptoměn? Přečtěte si naše články!

Konfiskace zařízení na těžbu kryptoměn přišla v rámci inspekce do více než 70 000 domácností, 3 061 obchodníků, 1 460 komunit i továren a vesnic v provincii Kaiping ve městě Tangshan. Inspekci provedla policie Tangshan ve spolupráci se státním odborem elektrické energie a dalšími orgány, které se snaží zkontrolovat podezřelé používání elektrické energie.

Během vyšetřování, které původně začalo v dubnu minulého roku, orgány zabavily 6 890 minerů ASIC a 52 vysokovýkonných transformátorů. Podle policie kryptotěžaři kradli elektřinu z nedaleké vesnice. Policie také uvedla, že těžební stroje na Bitcoiny (BTC) byly v provozu 24 hodin denně a spotřebují elektrickou energii až 40krát více než běžné domácnosti.

Lov na nelegální farmy na těžbu kryptoměn

Čína, které mineři těží BTC, je v současnosti zodpovědná až za 66 % celosvětové těžební síly, aktivně bojuje proti nezákonnému využívání energie na těžbu kryptoměn. V polovině listopadu regulační orgány v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko v Číně zpřísnily dohled nad společnostmi zabývajícími se těžbou kryptoměn, protože mají v úmyslu vyslat inspekční jednotky, aby zajistily „vyčištění“ společností zaměřených na těžbu kryptoměn v regionu.

Některé další jurisdikce, jako například Abcházie, také zvýšily práci na identifikaci kryptoměnových farem. Vláda oznámila začátkem prosince, že značně zvýšené zatížení elektrických sítí se zhoršilo vznikem stále rostoucího počtu nelegálních farem na těžbu kryptoměn připojených na místní energetickou síť.

V listopadu íránské úřady nabídly odměnu každému, kdo odhalí neoprávněné těžební operace v zemi. Lidé, kteří odhalují kryptoměnové těžební farmy, nezákonně využívající dotovanou elektřinu, údajně dostanou až 20 % z vrácené škody.

Těžký rok pro těžbu kryptoměn:

2019 byl pro Bitcoin mining nejhorším rokem za posledních pět let

Co číst dál?

Ripple (XRP) je totálně na dně – Znamená to konec, nebo nový začátek?

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...