Inovace ve světě kryptoměn – Platby v běžném životě výrazně podpoří adopci

Share This Post

Po nedávném průrazu nad dlouhodobou klesající tendenci se na trh vrací optimismus. Kryptoměny mají ovšem stále výrazné limitace. Jedním z největších problémů je fakt, že je majitelé prakticky nemohou užívat v bežném životě. A to se nyní díky inovacím mění. 

Infrastruktura hraje prim

Kryptoměny jsou sice stále ještě na počátku svého vývoje, ale podle přibližných odhadů je již vlastní cca 100 milionů obyvatel planety. Jedním z hlavních neduhů odvětví je fakt, že využít kryptoměny v reálném životě je poměrně složité a z velké části i momentálně nemožné.

Kryptoměnou prostě dnes prakticky nikde nezaplatíte. Je to obecný problém prostoru a jeden z důvodů, proč veřejnost nebude kryptoměnám důvěřovat. Mají-li to být peníze budoucnosti, tak jak to, že se s nimi nedá nikdy platit, namítl by jistě běžný člověk.

Kryptoměny do velké míry nejsou kompatibilní s předchozím finančním systémem a je tak potřeba nadále postupovat ve vývoji nových řešení, která podstatně zvýší užitnost kryptoměn a to primárně v reálném světě.

Tři problémy

Přijímání kryptoměn má 3 hlavní problémy.

1Většína kryptoměn je vysoce cenově nestabilních a obchodníci si tak nemohou dovolit je přijímat. Lidé by s nimi totiž platili primárně při silných vzestupech a naopak při propadech by je škudlili. To by nakonec vedlo k tomu, že obchodník by se dostal do situace, kdy by mu prostě došli finance právě kvůli ztrátě hodnoty platidla.

2. Kryptoměny nemají vybudovanou reputaci. Kryptoměny jsou pro veřejnost stále spíše zajimavým technologickým fenoménem, ale rozhodně neexistuje dostatek důvěry v to, že mohou být i bezpečným finančním systémem. V horším případě jsou kryptoměny vnímány jako prostředek pouze pro ilegální činnost.

3. Neexistuje dostatečně etablovaná a důvěryhodná infrastruktura na přijímání kryptoměn. Zatímco na síť bankomatů a karet jsme již jako lidstvo zvyklí, tak kryptoměnové peněženky a platební systémy jsou stále většině cizí. Ty navíc musí podporovat důvěryhodné stablecoiny, aby byly pro obchodníky vůbec využitelné.

Budování mostů

Pokud byste se nyní obávali o budoucnost kryptoměn a jejich využitelnost, tak nemusíte. Vývojáři v kryptoměnovém prostoru chápou potřebu užitnosti a obzvláště nyní se buduje infrastrktura, která umožní přemostění dvou různých světů.

Jedním z altcoinů, které pracují na takovém úkolu, je např. Crypto.com. Právě to stojí za jeho posledním cenovým vzestupem, který projekt dostal mezi TOP 10 kryptoměn.

Projekt Crypto.com v podstatě buduje most mezi světem digitálních měn a světem reálným. Princip je to vlastně jednoduchý. Jedná se o spojení třech různých struktur. Burza, která umožňuje směnu mezi kryptoměnami a fiatem. Aplikaci pro ovládání pre-paid Visa karty a nakonec právě zmíněnou kartu.

Uživatel si tak může v aplikace skrze burzu rozměnit kryptoměny na fiat a prakticky okamžitě jimi zadotovat kartu. Vlastník kryptoměny ji najednou může využit v rámci každodenního života a obchodníci přitom dostanou zaplaceno ve fiat měně. Jedná se tak o jeden z prvních mostů vybudovaných mezi reálným světem a světem kryptoměn.

Inovace vede k adopci

Na podobném projektu pracuje nyní také Binance, jejichž karta je prozatím omezena na Španělsko a Francii a zatím se plánuje první emise karet. Další alternativu pak např. představuje aplikace Revolut, která ovšem nenabízí možnost volně nakládat se svými kryptoměnami.

Možnost využít kryptoměny v běžném životě bude vysoce lákavou vlastností pro veřejnost, která nikdy dříve nebyla tak dobře dostupná. Jedná se o klíčovou inovaci, která výrazně podpoří adopci.

Co číst dále:

Ethereum oslavuje 5 rokov! Čo nás čaká v budúcnosti? Casper, dApps, DeFi, Sharding a Plasma

 

 

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...